More

  Rheinmetall hlási výrazný rast prevádzkového zisku a tržieb v prvom štvrťroku 2024. Zvýšený dopyt po vojenskej technike a munícii, spolu s pokračujúcim konfliktom na Ukrajine, hral kľúčovú úlohu v týchto výsledkoch. Akcie nemeckého zbrojárskeho giganta za posledný rok vzrástli o takmer 100 %.

  Rheinmetall hlási výrazný rast prevádzkového zisku a tržieb v prvom štvrťroku 2024. Zvýšený dopyt po vojenskej technike a munícii, spolu s pokračujúcim konfliktom na Ukrajine, hral kľúčovú úlohu v týchto výsledkoch. Akcie nemeckého zbrojárskeho giganta za posledný rok vzrástli o takmer 100 %.

  Kvartálne výsledky Rheinmetall

  Nemecký zbrojársky gigant Rheinmetall pokračuje vo svojom impozantnom raste, keď v prvom štvrťroku 2024 zaznamenal výrazné zvýšenie svojho prevádzkového zisku aj tržieb. Zvýšený dopyt po vojenskej technike a munícii, spolu s pokračujúcim konfliktom na Ukrajine, hral kľúčovú úlohu v týchto výsledkoch.

  Tržby Rheinmetallu za prvé tri mesiace roka zvýšili o 16 % na 1,58 miliardy EUR, zatiaľ čo prevádzkový zisk dosiahol rast o 60 %, čím sa vyšplhal na 134 miliónov EUR. Tento nárast bol podporený nielen domácim obchodom s ozbrojenými silami Nemecka a partnerov v NATO, ale aj zvýšenou aktivitou v súvislosti s vojenskou pomocou Ukrajine. Nedávno sme na túto tému spracovali článok, ktorý si môžete prečítať nižšie:

  Firma zaznamenala významný nárast hodnoty nových objednávok, ktoré vzrástli na štyri miliardy EUR, čo je výrazne viac oproti 3,1 miliarde EUR zaznamenaným v prvom štvrťroku 2023. S celkovým portfóliom nevybavených objednávok presahujúcim 40 miliárd EUR je Rheinmetall dobre pripravený na udržanie svojho rastu. Spoločnosť potvrdila svoje očakávania na rok 2024, kde predpokladá dosiahnutie tržieb vo výške 10 miliárd EUR.

  Rheinmetall, známy svojou výrobou tankov, delostreleckej techniky, systémov protivzdušnej obrany, vojenských nákladných vozidiel a munície, pokračuje v dopĺňaní výzbroje a modernizácii armád NATO. Firma tiež hrá významnú úlohu v dodávkach vojenskej techniky pre Ukrajinu, pričom náklady sú hradené nemeckou vládou.

  V kontexte globálneho zbrojného priemyslu podnik stojí na čele ako inovátor a kľúčový hráč v obrannej technológii. S trvalo vysokým dopytom po obranných technológiách, zvlášť v čase geopolitických napätí, Rheinmetall vykazuje silnú pozíciu na trhu, ktorá by mala zabezpečiť jeho rast a stabilitu aj do budúcna.

  Organizácia sa tak profiluje nielen ako stabilný príspevok k obranným schopnostiam svojich zákazníkov, ale aj ako atraktívna investičná príležitosť pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé aktíva v turbulentných časoch. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 71,7 miliardy EUR a jej akcie v tomto roku vzrástli o +74,3 % za posledných 12 mesiacov vzrástli o +95,3 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 521,6 EUR.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.