More

  Najväčší americký maloobchodný predajca domácich a záhradníckych potrieb, Home Depot, hlási pokles tržieb a zisku v 1. štvrťroku. Porovnateľné tržby spoločnosti, ktoré zahŕňajú obchody otvorené viac než rok, klesli o 2,8 % a na domácom, americkom trhu dokonca o 3,2 %.

  Najväčší americký maloobchodný predajca domácich a záhradníckych potrieb, Home Depot, hlási pokles tržieb a zisku v 1. štvrťroku. Porovnateľné tržby spoločnosti, ktoré zahŕňajú obchody otvorené viac než rok, klesli o 2,8 % a na domácom, americkom trhu dokonca o 3,2 %.

  Kvartálne výsledky Home Depot

  Home Depot, najväčší americký maloobchodný predajca domácich a záhradníckych potrieb, čelí v prvom štvrťroku 2024 ekonomickým výzvam, ktoré viedli k poklesu tržieb a zisku. Aj napriek nepriaznivým trhovým podmienkam však firma dokázala prekonať odhady analytikov v oblasti zisku na akciu.

  Manažment zverejnil, že jej čistý zisk v prvom štvrťroku dosiahol 3,60 miliardy USD, čo predstavuje 3,63 USD na akciu. Toto číslo prekonáva očakávania analytikov, ktorí predpovedali zisk na úrovni 3,60 USD na akciu, avšak predstavuje pokles oproti 3,87 miliardy USD (3,82 USD/akcia) z rovnakého obdobia minulého roka.

  Čo sa týka tržieb, Home Depot hlási za prvý kvartál 36,42 miliardy USD, čo je medziročný pokles o 2,3 %. Tento výsledok zaostal za trhovými očakávaniami, ktoré predpokladali tržby na úrovni 36,66 miliardy USD. Porovnateľné tržby spoločnosti, ktoré zahŕňajú obchody otvorené viac než rok, klesli o 2,8 % a na domácom, americkom trhu dokonca o 3,2 %.

  Výsledky Home Depot výrazne ovplyvnilo zvýšenie úrokových sadzieb na začiatku roka, ktoré odradilo zákazníkov od nákupov väčších neesenciálnych produktov. Vyššie úrokové sadzby majú tendenciu znižovať disponibilné príjmy spotrebiteľov a zvyšovať náklady na financovanie na kredit, čo môže mať negatívny dopad na dopyt po domácich vylepšeniach a záhradníckych produktoch.

  Napriek súčasným výzvam manažment predpovedá zotavenie a zlepšenie svojich výsledkov v nasledujúcich štvrťrokoch. Spoločnosť plánuje prispôsobiť svoje marketingové stratégie a posilniť online predaj, aby lepšie vyhovela meniacim sa spotrebiteľským návykom a digitalizácii maloobchodu. Taktiež sa zameriava na optimalizáciu svojho produktového portfólia a zlepšenie zákazníckeho servisu, čo by mohlo podporiť tržby a zlepšiť trhové postavenie.

  Home Depot sa nachádza na križovatke, kde musí čeliť ekonomickým tlakom, ktoré ovplyvňujú jeho hlavnú činnosť. Ako sa firma vysporiada s týmito výzvami a využije príležitosti na rast, bude kľúčové pre jej budúcu finančnú stabilitu a trhový úspech. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 337,9 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -1,3 % za posledných 12 mesiacov vzrástli o +18,1 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 340,5 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.