More

  Najhodnotnejšia európska spoločnosť Novo Nordisk sa dohodla na kúpe spoločnosti Cardior Pharmaceuticals za niečo viac ako miliardu EUR. Dánsky farmaceutický obor tak posilní svoje kardiovaskulárne portfólio.

  Najhodnotnejšia európska spoločnosť Novo Nordisk sa dohodla na kúpe spoločnosti Cardior Pharmaceuticals za niečo viac ako miliardu EUR. Dánsky farmaceutický obor tak posilní svoje kardiovaskulárne portfólio.

  Akvizícia na linke Novo Nordisk-Cardior Pharmaceuticals

  Predstavitelia dánskeho farmaceutického podniku Novo Nordisk oznámili dohodu na kúpe spoločnosti Cardior Pharmaceuticals za sumu 1,03 miliardy EUR, aby posilnili svoje kardiovaskulárny portfólio. Táto dohoda je v súlade s cieľom Novo rozšíriť svoju pozornosť zameranú na terapie diabetesu a chudnutia o liečbu kardiovaskulárnych ochorení.

  Dánska spoločnosť sa raketovým tempom stala jednou z najhodnotnejších firiem na svete vďaka svojej obľúbenej liečbe na chudnutie Wegovy. „Príjmom Cardior do portfólia spoločnosti Novo Nordisk posilníme naše portfólio projektov v oblasti kardiovaskulárnych ochorení, kde už máme bežiace programy vo všetkých fázach klinického vývoja,“ uviedla Novo vo vyhlásení.

  Dohoda zahŕňa hlavnú zložku spoločnosti Cardior, CDR132L, ktorá je momentálne v medzičase klinických skúšok fázy 2 na liečbu srdcového zlyhania. Spoločnosť uviedla, že zlúčenina je navrhnutá na zastavenie a čiastočnú reverzáciu priebehu ochorenia u ľudí trpiacich srdcovým zlyhaním, čo by potenciálne mohlo viesť k dlhotrvajúcemu zlepšeniu srdcovej funkcie. Novo uviedlo, že plánuje spustiť druhú klinickú skúšku fázy 2 na skúmanie CDR132L u ľudí s kardiálnou hypertrofiou, stavom, ktorý spôsobuje zhrubnutie a ztuhnutie stien srdcového svalu, čím sa ovplyvňuje schopnosť srdca pumpovať krv.

  Dohoda, ktorá sa očakáva, že sa uzavrie v druhom štvrťroku tohto roka, neovplyvní výhľad na prevádzkový zisk spoločnosti Novo v roku 2024, uviedla spoločnosť. Cena transakcie zahŕňa platbu vopred a dodatočné platby v prípade dosiahnutia určitých vývojových a obchodných míľnikov, dodala spoločnosť.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 576,5 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +66,2 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 128,8 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.