More

  Americká spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou a dodávkou zariadení pre polovodičový priemysel, Lam Research, oznamuje spätný odkup akcií za 10 miliárd USD a rozdelenie akcií (stock split) v pomere 10 ku 1.

  Americká spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou a dodávkou zariadení pre polovodičový priemysel, Lam Research, oznamuje spätný odkup akcií za 10 miliárd USD a rozdelenie akcií (stock split) v pomere 10 ku 1.

  Lam Research oznamuje buyback a stock split

  Správna rada spoločnosti Lam Research schválila rozdelenie akcií (stock split) v pomere 10 ku 1 a spätný odkup akcií v hodnote až 10 miliárd USD, uviedla firma na výrobu zariadení pre čipové technológie v utorok, pričom zaznamenala pozitívne signály, že jej podnikanie profituje z umelou inteligenciou poháňaného nárastu dopytu po polovodičoch.

  Stock-split, alebo delenie akcií, je proces, pri ktorom spoločnosť zvyšuje počet svojich v obehu dostupných akcií rozdelením existujúcich akcií na viacero nových. Tento krok nezmení trhovú kapitalizáciu spoločnosti ani celkovú hodnotu investície existujúcich akcionárov, ale zmení sa cena jednotlivej akcie a počet akcií, ktoré akcionár vlastní.

  Napríklad, pri dvojitom delení akcií (2-for-1 stock split) dostane akcionár za každú akciu, ktorú vlastní, jednu ďalšiu akciu, čím sa počet jeho akcií zdvojnásobí a cena každej akcie sa zníži na polovicu. Nižšia cena za akciu po delení môže urobiť akcie atraktívnejšími pre širšie spektrum investorov, čo môže zvýšiť obchodovaný objem a likviditu akcií. Akcie s nižšou cenou môžu byť zároveň vnímané ako cenovo dostupnejšie pre malých investorov, čo môže zvýšiť dopyt.

  Akcie spoločnosti po tomto oznámení vzrástli o 5 %. Spätný odkup akcií „je v súlade s naším plánom vrátiť 75 % až 100 % voľného hotovostného toku akcionárom vo forme dividend a spätných odkupov akcií,“ povedal finančný riaditeľ Doug Bettinger. Rozdelenie akcií by malo byť účinné 2. októbra.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 125,2 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +27,8 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +69,3 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 958,3 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové