More

  Akcie Coupang odpísali viac ako 5 % po tom, čo firma z Južnej Kórei oznámila plány na získanie britskej spoločnosti Farfetch, ktorá prevádzkuje online luxusnú platformu. Dohoda poskytne Farfetch prístup ku kapitálu vo výške 500 miliónov USD. Akcie Farfetch klesli takmer o 35 %.

  Akcie Coupang odpísali viac ako 5 % po tom, čo firma z Južnej Kórei oznámila plány na získanie britskej spoločnosti Farfetch, ktorá prevádzkuje online luxusnú platformu. Dohoda poskytne Farfetch prístup ku kapitálu vo výške 500 miliónov USD. Akcie Farfetch klesli takmer o 35 %.

  Dohoda na linke Coupang – Farfetch

  Coupang, ktorý má svoje korene v Južnej Kórei a je podporovaný SoftBank Group, uviedol, že plánuje poskytnúť preklenovacie úvery spoločnosti Farfetch prostredníctvom partnerstva s investičnou spoločnosťou Greenoaks Capital Partners. Dohoda znamená koniec navrhovaného spojenia medzi Farfetch a švajčiarskou luxusnou skupinou Richemont.

  Londýnska spoločnosť Farfetch stratila od svojho kótovania pred piatimi rokmi viac ako 90 % svojej hodnoty a ak bude dohoda s Coupangom pokračovať, existujúci akcionári budú úplne vyplatení a nebudú naďalej figurovať vo firme. Po prudkom náraste počas pandémie, keď kupujúci utrácali luxusný tovar z domova, spoločnosť prepálila hotovosť a snažila sa udržať módne značky na svojej platforme, pretože uprednostňujú budovanie vlastných stránok.

  Operácie spoločnosti Farfetch mali problémy, pričom spoločnosť vykázala v prvej polovici roku 2023 upravené straty vo výške 30,6 milióna USD. Jej likvidita sa tiež zmenšovala, pričom hotovosť a hotovostné ekvivalenty klesli o 21 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Maloobchodník koncom novembra uviedol, že nezverejní svoje výsledky za tretí štvrťrok a stiahol svoje usmernenia na tento rok.

  Akcie Coupang odpísali viac ako 5 %, po tom, čo firma z Južnej Kórei oznámila plány na získanie britskej spoločnosti Farfetch, ktorá prevádzkuje online luxusné platformu. Dohoda poskytne Farfetch prístup ku kapitálu vo výške 500 miliónov USD. Akcie Farfetch klesli takmer o 35 %.

  Farfetch tiež zrušil 800 pracovných miest, aby znížil náklady. Spoločnosť, ktorú v roku 2007 založil Jose Neves, predáva luxusný tovar v 190 krajinách. Dohoda ukončí navrhované spojenie medzi Farfetchom a majiteľom švajčiarskeho Cartier Richemontom. Táto spoločnosť v pondelok uviedla, že sa vzdáva plánu predaja väčšinového podielu vo svojej online jednotke Yoox Net-a-Porter výmenou za akcie Farfetch.

  V súčasnosti má firma coupang trhovú kapitalizáciu 17,5 miliardy USD a od začiatku roka si jej akcie pripísali , keď sa jedna akcia obchoduje na úrovni 115,4 USD. Spoločnosť je podľa trhovej kapitalizácie ohodnotená ako 7. najhodnotnejšia firma v Južnej Kórei.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.