More

  Akcie Structure Therapeutics stúpli o 54,2 % po tom, čo pozitívne výsledky ukázali, že jej experimentálny liek proti obezite pomohol pacientom po stratiť približne 6 % pôvodnej hmotnosti.

  Akcie Structure Therapeutics stúpli o 54,2 % po tom, čo pozitívne výsledky ukázali, že jej experimentálny liek proti obezite pomohol pacientom po stratiť približne 6 % pôvodnej hmotnosti.

  Structure Therapeutics si pripísal takmer 55 %

  Akcie biotechnologickej spoločnosti Structure Therapeutics stúpli o 54,2 % po tom, čo pozitívne výsledky z klinickej štúdie v polovici ukázali, že jej experimentálny liek proti obezite pomohol pacientom po 12 týždňoch liečby stratiť približne 6 % pôvodnej hmotnosti. Nie je potrebné dosiahnuť úplný úspech, aby Wall Street prejavil nadšenie pre pilulku na obezitu. Keď je trhová príležitosť v desiatkach miliárd USD ročne, dostatočne dobré údaje sú úplne postačujúce.

  V pondelok biotechnologická spoločnosť Structure Therapeutics oznámila pozitívne údaje z medzifázy štúdie svojej pilulky na chudnutie, čo viedlo k nárastu jej akcií o približne 60 %. Po 12 týždňoch pacienti stratili v priemere 6,2 % svojej hmotnosti, pričom 33 % pacientov stratilo viac ako 10 % svojej hmotnosti. Hoci porovnávanie výsledkov rôznych štúdií nie je nikdy presné, údaje približne zodpovedali výsledkom pilulky orforglipron od Eli Lilly v rovnakej fáze jej skúšania.

  Hoci existuje niekoľko spoločností vyvíjajúcich pilulky na obezitu, Structure sa javí ako atraktívny cieľ pre väčšie farmaceutické spoločnosti. Po prvé, ich experimentálny liek je v relatívne pokročilej fáze a spoločnosť teraz plánuje začať ďalšiu medzifázovú štúdiu neskôr v tomto roku. Pri tomto tempe by liek mohol byť na trhu do konca tohto desaťročia.

  Po druhé, ich pilulka je známa ako malá molekula, čo je kľúčové, pretože hlavným problémom pre lieky na obezitu je v súčasnosti výroba. Malé molekuly sa vyrábajú ľahšie ako veľké molekuly, takže ak sa liek osvedčí, mal by byť škálovateľný pre milióny potenciálnych pacientov „Očakávame, že náš veľkokapacitný výrobný proces bude viac než schopný uspokojiť očakávaný globálny dopyt po produkte,“ uviedol CEO Structure Raymond Stevens.

  Wall Street vie, že malá biotechnologická spoločnosť ako Structure nemôže sama čeliť tak veľkému trhu, kde dominujú Eli Lilly a Novo Nordisk. Preto nárast akcií v pondelok je v podstate stávkou na potenciálnu dohodu s iným veľkým farmaceutickým rivalom, ktorý sa snaží otvoriť trh.

  Mnohé farmaceutické spoločnosti hľadajú možnosti rozšírenia svojho portfólia v tejto oblasti, z pochopiteľných dôvodov. Analytik JP Morgan Hardik Parikh uviedol, že vidí „veľmi vysokú pravdepodobnosť“, že Structure uzavrie dohodu alebo partnerstvo s veľkou biofarmaceutickou spoločnosťou v priebehu jedného až dvoch rokov.

  Trh s novými liekmi na obezitu je v súčasnosti ovládaný len dvoma spoločnosťami. V nasledujúcom desaťročí sa pravdepodobne objaví niekoľko liekov na obezitu a možno aj niekoľko ďalších spoločností. Ak sa liek Structure dostane na tento vytúžený zoznam, investori, ktorí vydržia, môžu očakávať veľkú odmenu.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové