More

  Indické akcie dosiahli rekordné maximá po tom, čo víkendové exit polly naznačili, že premiér Narendra Modi a jeho aliancia sú pripravení na tretie po sebe nasledujúce volebné obdobie.

  Indické akcie dosiahli rekordné maximá po tom, čo víkendové exit polly naznačili, že premiér Narendra Modi a jeho aliancia sú pripravení na tretie po sebe nasledujúce volebné obdobie.

  Indické akcie dosiahli rekordné maximá

  Indické akcie dosiahli rekordné maximá po tom, čo víkendové exit polly naznačili, že premiér Narendra Modi a jeho aliancia vedená stranou Bharatiya Janata Party (BJP) sú pripravení na zriedkavé tretie po sebe nasledujúce volebné obdobie. Podľa zhrnutia exit pollov miestnej spravodajskej stanice NDTV by mala BJP-vedená Národná demokratická aliancia získať okolo 365 z 543 kresiel v dolnej komore indického parlamentu.

  V pondelok dosiahli indické burzové indexy počas dňa rekordné maximá, pričom indexy Nifty 50 a BSE Sensex vzrástli o viac ako 3 %. Oba indexy dosiahli rekordné úrovne a zaznamenali svoje najlepšie denné zisky od 1. februára 2021. S očakávaním, že nová vláda bude klásť vysoký dôraz na rozvoj infraštruktúry v Indii, akcie spoločností skupiny Adani vzrástli na základe výsledkov exit pollov.

  Akcie Adani Ports vzrástli o viac ako 10 % a Adani Enterprises stúpli o 7 %. Ambuja Cements, jedna z popredných indických cementárskych spoločností, získala takmer 6 %. „Budeme svedkami pokračujúceho rozvoja infraštruktúry v oblasti bývania, dopravy a digitálnych technológií,“ povedal Malcolm Dorson, senior portfólio manažér a vedúci stratégie pre rozvíjajúce sa trhy v Global X ETFs pre CNBC. Akcie Štátnej banky Indie vzrástli o takmer 10 %, zatiaľ čo ICICI Bank a HDFC Bank získali viac ako 2 %. Pozri tiež:

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie indických spoločností môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové