More

  Airbus rokuje o dodávke viac ako 100 lietadiel pre Čínu po návšteve Si Ťin-pchinga. Airbus sa snaží posilniť svoju pozíciu na druhom najväčšom leteckom trhu na svete.

  Airbus rokuje o dodávke viac ako 100 lietadiel pre Čínu po návšteve Si Ťin-pchinga. Airbus sa snaží posilniť svoju pozíciu na druhom najväčšom leteckom trhu na svete.

  Významné objednávky Airbusu a posilnenie pozície v Číne

  Európsky výrobca lietadiel Airbus je v záverečných fázach rokovaní o veľkej objednávke na viac ako 100 lietadiel A330neo pre Čínu. Rokovania sa zintenzívnili po nedávnej návšteve čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga vo Francúzsku. Najväčšie čínske aerolínie plánujú kúpu viac ako 100 lietadiel A330neo. Podmienky tejto transakcie sú stále predmetom diskusie.

  Táto objednávka prichádza po dohode o výstavbe druhej montážnej linky pre úzkotrupé lietadlo A320neo v Číne, ktorá bola uzavretá minulý rok počas návštevy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Airbus sa snaží posilniť svoju pozíciu na druhom najväčšom leteckom trhu na svete. Okrem plánovanej veľkej objednávky pre Čínu spoločnosť nedávno rokovala aj o dodávkach lietadiel pre Qatar Airways a získala objednávku na viac ako 100 lietadiel od Saudia Group.

  Qatar Airways aktuálne rokuje o dodávke približne 200 lietadiel od Airbusu aj Boeingu. Zatiaľ čo Boeing dodá modely 777, Airbus dodá stroje A350. Oficiálne oznámenie tejto objednávky sa očakáva na leteckej výstave v britskom Farnborough koncom júla. Saudia Group, saudskoarabská letecká spoločnosť, koncom mája informovala, že kúpi 105 lietadiel od Airbusu. Tento kontrakt je najväčší v histórii Saudie. Z tejto objednávky plánuje Saudia získať 54 strojov A321neo, zatiaľ čo jej nízkonákladová divízia Flyadeal kúpi 12 lietadiel A320neo a 39 strojov A321neo.

  Tieto veľké objednávky naznačujú, že Airbus sa úspešne rozvíja a získava významné kontrakty po celom svete, čo je jasným signálom o jeho silnej pozícii na globálnom leteckom trhu. Ekonomika leteckého priemyslu tak zažíva dynamické obdobie, v ktorom Airbus zohráva kľúčovú úlohu. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 131,9 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +8,5 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +21,1 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 153,4 EUR.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové