Twitter ako finančná platforma?

Twitter dá svojim používateľom prístup k akciám, kryptomenám a ďalším finančným aktívam prostredníctvom partnerstva so spoločnosťou eToro. Izraelský broker je známy tzv. sociálnym investovaním, ktorý sa snaží spájať investorov, aby mohli komunikovať, inšpirovať sa ale aj kopírovať investičné stratégie. Používatelia Twitteru si nájdu v aplikácií novú funkciu, ktorá im možní prezerať si trhové grafy, nakupovať a predávať akcie, ale aj iné aktíva od eToro.

V súčasnosti už je možné zobraziť obchodné údaje v reálnom čase z TradingView na akciových indexoch, ako je S&P 500 a akcie niektorých spoločností, ako je Tesla. Dá sa to urobiť pomocou funkcie „cashtags“ Twitteru – vyhľadáte symbol tickeru a pred neho vložíte znak dolára, potom vám aplikácia zobrazí informácie o cene pomocou TradingView. S partnerstvom eToro sa cashtagy na Twitteri rozšíria tak, aby pokryli oveľa viac nástrojov a tried aktív. Po novom bude možné kliknúť na tlačidlo s nápisom „zobraziť na eToro“, ktoré vás presmeruje na stránku eToro, a potom nakupovať a predávať aktíva na jej platforme.

„Ako sme sa za posledné tri roky nesmierne rozrástli, videli sme, že čoraz viac našich používateľov interaguje na Twitteri [a] vzdeláva sa o trhoch,“ povedal v rozhovore pre CNBC Yoni Assia, generálny riaditeľ eToro. „Existuje tam veľmi kvalitný obsah, obsah v reálnom čase o finančnej analýze spoločností a o dianí vo svete. Veríme, že toto partnerstvo nám umožní osloviť nové publikum [a] lepšie prepojiť značky Twitter a eToro.“

Partnerstvo predstavuje pre Twitter vzácnu a pozoruhodnú obchodnú dohodu, odkedy Elon Musk prevzal opraty ako generálny riaditeľ po kúpe platformy za 44 miliárd dolárov minulý rok.

eToro

Burza eToro, založená v Izraeli v roku 2007, je online maklérska spoločnosť, ktorá používateľom umožňuje nakupovať a predávať akcie, kryptomeny a indexy. Mnohými charakteristikami je podobná americkému Robinhoodu. Pravidelne ju aj porovnávame s ďalšími brokermi v našom návode cez koho investovať, pretože eToro je známe lacným obchodovaním, čo však nie je jediný faktor, podľa ktorého si je dobré vybrať brokera. Spoločnosť má viac ako 32 miliónov registrovaných používateľov v Európe, Ázii a Spojených štátoch, uviedla Assia.

Čo bude s Twitterom?

Pre bývalého najbohatšieho človeka planéty je partnerstvo s eTorom zaujímavým krokom, ktorý ale rozhodne zaujal. Twitter doteraz pod vedením Muska mal zatiaľ iba problémy. Počet zamestnancov sa počas krátkej doby znížil z 8 000 na 1 500 v snahe zníženia nákladov a dosiahnutia ziskovosti. Viaceré extravagantné výstupy Muska a obavy ohľadom moderovania obsahu vystrašili inzerentov. Viaceré tak odmietli ďalej na Twitteri umiestňovať reklamu.

Musk si dal za úlohu premeniť Twitter na takzvanú „super aplikáciu“. Takéto aplikácie zvyčajne ponúkajú používateľom celý rad služieb, ako sú okamžité správy, bankovníctvo a cestovanie. Koncept sa ukázal byť veľmi populárny vo východnej Ázii. Musk minulý mesiac na konferencii Morgan Stanley povedal, že chce, aby sa Twitter stal „najväčšou finančnou inštitúciou na svete“.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJCNBC
Predchádzajúci článokTechnológie raz a navždy zmenia ropný priemysel
Ďalší článokVýrobca liekov Merck kúpi Prometheus Biosciences za 10,8 miliardy USD
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno