Technológia Blockchain – Digitálne certifikáty sa v Berlíne začínajú testovať ako nový systém pre absolventov škôl. Nový systém sa má uviesť do života v Severnom Porýní-Vestfálsku v Berlíne. V pláne je zavedenie digitálnych certifikátov pre prvých maturantov už koncom júna.  Vedúci projektu Eric Stange pripúšťa, že záujem o digitálne certifikáty dostal sľubnú spätnú väzbu, pričom povedal: „Digitálna verzia je jednoduchá, odolná proti falšovaniu a je v súlade s predpismi o ochrane údajov.“

Blockchain ako pomôcka pre študentov

Používanie papierových certifikátov sa stalo nepraktickým, pretože študenti teraz využívajú služby online častejšie. Ako jeden z problémov boli zvýraznené problémy ako skenovanie papierových dokumentov. Medzi ďalšie problémy patrí možnosť manipulovať s papierovými dokumentmi alebo ich falšovať. 

Federálny zákon o online prístupe (OZG) sa chystá implementovať digitálnu možnosť pre všetkých občanov do konca roku 2022. V súčasnosti je systém pred zavedením do celej krajiny nastavený na testovanie v troch spolkových krajinách. Stange pripúšťa, že papierové dokumenty po zavedení digitálnych certifikátov úplne neodpadnú. Pripustil, že študenti môžu svoje papierové certifikáty ešte slávnostne dostať pri svojich promóciách.

Blockchain pre vzdelávanie v Nemecku
Blockchain. Zdroj: Wealthfront

Výhody digitálnych certifikátov

Stange verí, že digitálne certifikáty ponúknu študentom výhody, pretože pri odosielaní certifikátov na univerzity alebo spoločnosti, ktoré sa majú skontrolovať, sa od nich bežne vyžaduje certifikácia kópií. 

Digitálne certifikáty umožnia dramaticky vylepšiť proces overovania. Papierové kópie sa dodávajú s digitálnou kópiou. Digitálna kópia, ktorá sa bude nachádzať na blockchaine, bude obsahovať hodnotu hash, a tým pádom preukáže svoju pravosť budúcim univerzitám a spoločnostiam. 

V súčasnosti je k dispozícii viac ako sto škôl v oblasti Kolín-Aachen, ktoré sa zúčastnia testu. Školy dostanú softvér, ktorý sa integruje do systému riadenia. Školy potom budú môcť overovať a zabezpečovať certifikáty študentov pomocou „kryptografického reťazca čísel“.

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Investopedia, Wealthfront
Predchádzajúci článokEthereum kleslo pod 2 000 dolárov, pretože Čína prikazuje bankám, aby prerušili krypto transakcie
Ďalší článokNetflix uzatvoril dôležitú dohodu so štúdiom S. Spielberga. Nakopne to konečne akcie k rastu?
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno