Ethereum kleslo pod 2 000 dolárov, pretože Čína prikazuje bankám, aby prerušili krypto transakcie

Bitcoiny, éter a ďalšie kryptomeny sa obchodujú v mínuse po tom, čo Čínska ľudová banka (PBOC) vyzvala k prísnejšiemu zásahu do obchodovania s virtuálnymi menami.

0
334

Ethereum – druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej hodnoty, sa dnes obchodovala za cenu 1906 dolárov, čo je najnižšia úroveň od 23. mája. Token napájajúci blockchain Ethereum je dole takmer o 15% a má namierené, aby otestoval support 200-denného jednoduchého kĺzavého priemeru (SMA) na 1 872 dolárov. Bitcoin sa obchodoval o 10% nižšie blízko 32 000 dolárov, čo zvyšuje pokles z minulého týždňa o 8,7%. Ostatné špičkové kryptomeny vrátane XRP, cardano a polkadot sú v poklese o 5 až 10 %.

Pokles Ethereum – Čína zasahuje

Ethereum v poklese pod 2000 USD.
Čína a kryptomeny. Zdroj: Glassnode

V dnešnom oznámení PBOC uviedla, že hlavné finančné inštitúcie musia prestať poskytovať obchodovanie, zúčtovanie a vyrovnanie kryptotransakcií. Zatiaľ čo čínsky anti-krypto postoj je dobre známy, posledné vyhlásenie prichádza po konzultácii s Alipay a významnými bankami vrátane Čínskej priemyselnej a obchodnej banky, Čínskej poľnohospodárskej banky, Stavebnej banky, a Priemyselnej banky.

Centrálna banka požiadala o okamžité zastavenie platobných kanálov pre kryptoobchodníkov. Alipay, Poľnohospodárska banka v Číne a Čínska priemyselná banka vydali vyhlásenia, podľa ktorých podniknú potrebné kroky na zákaz obchodných aktivít súvisiacich s virtuálnou menou. Silne formulovaná komunikácia PBOC posilnila obavy z prísnejších regulačných zásahov.

xtb

Kryptotrhy sa minulý mesiac sústredili na environmentálne problémy súvisiace s ťažbou kryptomien, čínskymi represiami a obavami z predčasného zníženia stimulov zo strany amerického Federálneho rezervného systému. Čína minulý mesiac zopakovala zákaz kryptomien s odvolaním sa na nebezpečenstvo spojené so špekulatívnym obchodovaním. Vláda v piatok zintenzívnila tlak na ťažbu kryptomien s nariadením uzavretia 26 podozrivých ťažobných projektov v S‘-čchuane.

FED nato neočakávane posunul načasovanie prvého zvýšenia úrokových sadzieb na rok 2023.

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno