Sea prekonala očakávania investorov

Akcie spoločnosti Sea vyskočili tento týžden v USA o viac ako 10% po tom, čo spoločnosť so sídlom v Singapure uviedla, že ich čistý príjem bol vo štvrtom štvrťroku 426,8 milióna dolárov, vďaka drastickému zníženiu nákladov. Analytici v priemere očakávali stratu 434 miliónov dolárov. Rast príjmov spoločnosti Sea sa dramaticky spomalil, ale tržby stále prekročili odhady, pričom sa zvýšil o 7,1% na 3,5 miliardy dolárov.

Sea, najväčšia z internetových firiem v juhovýchodnej Ázii a krátko aj najvýkonnejšia akcia na svete, ukončila rok 2022 v strate. Spoločnosť, ktorá len pred dvoma rokmi rástla trojciferným percentom, sa po zvýšení úrokových sadzieb takmer zastavila a zvýšená inflácia rastu ešte viac uškodila.

Spoločnosť minulý rok prijala brutálne opatrenia, aby presvedčila investorov o svojich ziskových schopnostiach, vrátane zníženia tisícov pracovných miest, zmrazenia platov a zníženia viac ako 700 miliónov dolárov z jej štvrťročných nákladov na predaj a marketing. Organizácia urobila výrazný posun od svojho predchádzajúceho postoja v oblasti výdavkov na globálnu expanziu, operácie zavádzania v Indii a niektorých európskych a latinskoamerických trhov v snahe orezávať náklady a dosiahnutie pozitívnych peňažných tokov.

„Vzhľadom na makro neistotu a náš nedávny silný pivot dôkladne sledujeme trhové prostredie a budeme naďalej upravovať svoje tempo a podľa toho dolaďovať naše projekty,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ Forrest Li. Výkonnosť čistého príjmu spoločnosti Sea bola zakalená sériou ziskov z úprav v účtovaní dlhov a výdavkov. Štvrtý štvrťrok príjmy z Shopee, jednotky E-Commerce v Sea, získali 32% na približne 2,1 miliardy dolárov. Predaj v hernej platforme Garena klesol, zatiaľ čo výnosy od spoločnosti Seamoney, podnikanie s digitálnymi finančnými službami, sa takmer zdvojnásobili.

Investori vydržali jeden z najbrutálnejších rokov od založenia spoločnosti v roku 2009. Gaming a elektronický obchod stratili asi 166 miliárd dolárov svojej hodnoty od vrcholu v októbri 2021 uprostred rastúcej inflácie a obáv z potenciálnej recesie. Príjmy rástli najpomalším tempom od roku 2017.

Sea je popredná internetová a digitálna zábavná spoločnosť založená v Singapure v roku 2009. Sea prevádzkuje tri hlavné prijekty: Garena, Shopee a SeaMoney. Viac o podnikaní firmy sa môžete dozvedieť v článku 3 najlepšie ázijské akcie mimo Číny, ktoré sa oplatí sledovať.

Akcie Sea


Akcie Sea, za posledných 12 mesiacov klesli o -28,2 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 65,7 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 3,1 násobok ročného zisku na akciu (P/E).

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokSituácia na trhoch: keď dobré správy sú zlé
Ďalší článokOnline trading konferencia XTB sa uskutoční už o dva týždne! Na čo sa môžeme tešiť?
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno