Gemini integruje technológiu MPC Shard X do svojej multi-site infraštruktúry pre správu a podpisovanie kľúčov. To drasticky zvýši prevody majetku zákazníkov a zároveň poskytne podporu pre nové zoznamy majetku. Generálny riaditeľ spoločnosti Gemini Tyler Winklevoss poznamenal, ako by integrácia MPC pomohla burze „držať krok s potrebami likvidity a požiadavkami trhu“. Technológia MPC Shard X zvýši rýchlosť prevodu majetku zákazníka.

Čo je technológia MPC Shard X ?

Technológia MPC umožňuje používateľom podpisovať transakcie bez generovania, použitia alebo opätovného zostavenia súkromného kľúča. Robí to generovaním fragmentov kľúčov, ktoré sa potom používajú v protokole distribuovaného podpisu. NOvú akvizíciu vyvinul prenosnú implementáciu MPC, ktorá je navrhnutá na prevádzku v prostrediach s vysokou bezpečnosťou , ako sú hardvérové ​​bezpečnostné moduly (HSM). Shard X bol založený v roku 2018 s cieľom zvýšiť bezpečnosť krypto ekosystému. 

Spoločnosť Gemini integruje MPC Shard X do všetkých ostatných aspektov svojej ponuky úschovy. Patria sem protokoly riadenia založené na rolách, viac vrstiev biometrických kontrol prístupu, ako aj fyzické zabezpečenie. Týmto spôsobom pomôže chrániť citlivý materiál kľúča, ktorý je uložený v HSM. Akvizíciou sa Shard X stane súčasťou britskej pobočky Gemini.

Služby Gemini

Aj keď nejde o najväčšiu kryptoburzu v Spojených štátoch, Gemini ponúka niektoré špecializované služby, ktoré prilákali vernú základňu používateľov. Napríklad začiatkom tohto roka burza spustila program Gemini Earn. To umožnilo zákazníkom zarobiť si na vybraných kryptomenách úrok až 7,4% v ročnom percentuálnom výnose (APY). Pritom sa spoločnosť Gemini umiestnila ako etablovaný konkurent s ostatnými protokolmi decentralizovaného financovania (DeFi).

Ďalšou jedinečnou ponukou je karta s odmenami v kryptomene ponúkaná v spolupráci so spoločnosťou Mastercard. Držitelia amerických kariet, ktoré budú uvedené na trh v lete tohto roku, budú mať možnosť zarobiť si krypto nákupmi pomocou karty. Na vybraných nákupoch mohli napríklad získať až 3% v bitcoinoch (BTC) alebo iných kryptomenách.

Spoločnosť Gemini založili v roku 2014 Cameron a Tyler Winklevossovci a v súčasnosti má v správe viac ako 30 miliárd dolárov kryptomien.

MPC Shard X na burze Gemini
Gemini Earn. Zdroj: Nomics

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
xtb
Predchádzajúci článokUiPath vo svojom prvom štvrťroku od vstupu na burzu zaznamenal 65% rast
Ďalší článokCathie Wood očakáva, že fondy ARK stúpnu za 5 rokov aspoň trojnásobne
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno