More

  Japonská automobilka Suzuki vykázala celoročný rast zisku o viac ako 20 %. Podľa spoločnosti k tomuto značnému nárastu prispeli lepšie cenové podmienky a zvýšený predaj na kľúčových trhoch, ako sú domáci japonský trh, Európa a India.

  Japonská automobilka Suzuki vykázala celoročný rast zisku o viac ako 20 %. Podľa spoločnosti k tomuto značnému nárastu prispeli lepšie cenové podmienky a zvýšený predaj na kľúčových trhoch, ako sú domáci japonský trh, Európa a India.

  Kvartálne výsledky Suzuki

  Automobilka Suzuki zaznamenala výrazný nárast zisku v obchodnom roku 2023/2024, ktorý sa ukončil v marci tohto roku. Firma oznámila, že jej čistý zisk dosiahol 1,59 miliardy EUR čo predstavuje zvýšenie o 21,1 % oproti predchádzajúcemu obchodnému roku. Okrem čistého zisku, Suzuki tiež informovala o výraznom zlepšení prevádzkového zisku, ktorý dosiahol 2,71 miliardy EUR. Toto číslo predstavuje zvýšenie o 32,8 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Podľa spoločnosti k tomuto značnému nárastu prispeli lepšie cenové podmienky a zvýšený predaj na kľúčových trhoch, ako sú domáci japonský trh, Európa a India.

  Celkové tržby spoločnosti dosiahli za rok 3,2 miliardy EUR, čo je nárast o 15,8 % oproti obchodnému roku 2022/2023. Z toho automobilový segment vykázal tržby vo výške 2,9 miliardy EUR, čo znamená zvýšenie o 17,3 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Tento nárast je odrazom zvýšeného dopytu a efektívnejšieho cenového mixu.

  Pozitívny vývoj v automobilke Suzuki je podporený strategickými krokmi, ktoré firma urobila na zvýšenie svojej konkurencieschopnosti a adaptabilitu na meniace sa trhové podmienky. Tieto kroky zahŕňajú investície do inovácií, rozšírenie produktového portfólia a zlepšenie operačnej efektivity.

  Vzhľadom na dosiahnuté výsledky a aktuálne trhové podmienky predpokladá Suzuki pre nadchádzajúci obchodný rok, ktorý sa skončí v marci 2025, tržby na úrovni 3,3 miliardy EUR. Manažment tiež odhaduje, že jej prevádzkový zisk dosiahne úroveň 480 miliárd EUR. Tento optimistický výhľad je založený na očakávanom raste objemu predaja a pokračovaní pozitívneho trendu v zlepšovaní cenového mixu.

  V tomto kontexte sa Suzuki javí ako atraktívna investičná príležitosť, keďže spoločnosť ukazuje silnú schopnosť generovať zisk a rásť napriek výzvam na globálnych trhoch. Investori by mali zvážiť Suzuki ako možnosť pre diverzifikáciu svojich portfólií, najmä vzhľadom na jej stabilný finančný výkon a pozitívne strategické kroky na rastúcich trhoch.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 5,73 miliardy EUR a jej akcie v tomto roku vzrástli o +24,3 % za posledných 12 mesiacov vzrástli o +50,1 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 10,9 EUR.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.