More

  Akciový skok spoločnosti Incyte. Najväčší nárast za 7 rokov. Spoločnosť totiž plánuje odkup až 1,672 miliardy USD svojich akcií prostredníctvom upravenej „holandskej aukcie“. V reakcií na správy si akcie firmy pripísali takmer 10 %.

  Akciový skok spoločnosti Incyte. Najväčší nárast za 7 rokov. Spoločnosť totiž plánuje odkup až 1,672 miliardy USD svojich akcií prostredníctvom upravenej „holandskej aukcie“. V reakcií na správy si akcie firmy pripísali takmer 10 %.

  Incyte hlási buyback

  Akcie Incyte zaznamenali prudký nárast po tom, čo biotechnologická firma oznámila, že nakúpi vlastné akcie v hodnote miliárd USD. Incyte, so sídlami v Delaware a Švajčiarsku, sa špecializuje na výrobu liekov na liečbu rakoviny a zápalových či autoimunitných ochorení. Spoločnosť plánuje odkup až 1,672 miliardy USD svojich akcií prostredníctvom upravenej „holandskej aukcie“.

  V kontexte akciových odkupov, ako je prípad spoločnosti Incyte, holandská aukcia je metóda, pri ktorej spoločnosť oznámi, že chce odkúpiť svoje vlastné akcie a určí rozsah cien, za ktoré je ochotná akcie odkúpiť. Akcionári potom ponúkajú, koľko akcií sú ochotní predať a za akú cenu (v rámci tohto rozsahu). Spoločnosť následne odkúpi akcie za najnižšiu cenu, ktorá umožní zrealizovať celý plánovaný odkup.

  V prípade holandskej aukcie, ktorú spoločnosť Incyte používa na odkup svojich akcií, teda spoločnosť stanoví maximálnu sumu, ktorú je ochotná zaplatiť, a rozsah cien, ktoré je ochotná ponúknuť. Akcionári môžu ponúkať svoje akcie v tomto cenovom rozpätí. Spoločnosť potom vyberie najnižšiu cenu, pri ktorej môže odkúpiť požadované množstvo akcií, a všetky ponuky nad túto cenu budú akceptované za túto najnižšiu cenu.

  Okrem toho sa spoločnosť dohodla na odkúpení až 328 miliónov USD akcií od Juliana Bakera, člena predstavenstva, a ďalších subjektov, čím celková hodnota odkupu dosiahne až 2 miliardy USD. Po oznámení akcie spoločnosti Incyte vyskočili o 9,6 % na 58,14 USD. Ide o najväčší jednodňový percentuálny nárast hodnoty akcií za takmer sedem rokov. Odkupy akcií zvyčajne môžu zvýšiť ceny akcií a zisk na akciu, pretože spoločnosť znižuje počet akcií v obehu. To tiež signalizuje investorom, že spoločnosť verí, že jej akcie sú podhodnotené a v budúcnosti ich hodnota vzrastie.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 12,8 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -12,8 % a posledných 12 mesiacov klesli o -11,8 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 57,1 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.