More

  Pokles výdavkov na luxus prináša problémy pre Burberry. Britská módna značka Burberry oznámila prudký pokles ziskov, pričom obzvlášť slabé predaje zaznamenala v Číne.

  Pokles výdavkov na luxus prináša problémy pre Burberry. Britská módna značka Burberry oznámila prudký pokles ziskov, pričom obzvlášť slabé predaje zaznamenala v Číne.

  Burberry v problémoch

  Britská módna značka Burberry oznámila prudký pokles ziskov, pričom obzvlášť slabé predaje zaznamenala v Číne. Firma zaznamenala 40 % pokles zisku pred zdanením za finančný rok končiaci 30. marca, na 446,50 milióna EUR, čo je pokles z 739,04 milióna EUR v predchádzajúcom roku. Tržby klesli o 4 % na 3,47 miliardy EUR, v porovnaní s minuloročnými 3,61 miliardy EUR.

  CEO Burberry, Jonathan Akeroyd, vo vyhlásení uviedol. „Realizácia nášho plánu na pozadí spomaľujúceho dopytu po luxuse bola náročná.“ Burberry je jednou z niekoľkých firiem, ktoré zasiahlo zníženie dopytu po luxusných produktoch, keď sa po pandemickom výdavkovom boome situácia vracia do normálu. Nedávno sme písali aj článok na tému, ako by mohli vyzerať luxusné akcie v roku 2024:

  Majiteľ Gucci, spoločnosť Kering, nedávno varovala pred utlmenými predajmi, zatiaľ čo LVMH a Hermès zostali relatívne nedotknuté. Porovnateľné predaje obchodov Burberry v kľúčovom regióne Ázia a Tichomorie medziročne vzrástli o 3 %, avšak v štvrtom finančnom štvrťroku klesli o 17 %.

  Tento pokles bol spôsobený 19 % poklesom predaja v pevninskej Číne v štvrtom štvrťroku, aj keď Japonsko v tomto období zaznamenalo nárast o 18 %, podporený výdavkami turistov. Za celý rok vzrástli predaje v Európe, na Strednom východe, v Indii a Afrike o 4 %. Predaje v Amerike klesli o 12 %.

  Generálny riaditeľ Akeroyd uviedol, že hoci finančné výsledky nedosiahli pôvodné očakávania, Burberry dosiahla „dobrý pokrok v refokuse nášho imidžu značky, vývoji našich produktov a posilňovaní distribúcie pri zlepšovaní prevádzkových činností“. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 5,1 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -21,8 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli -53,1 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 13,9 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové