More

  Take-Two: Grand Theft Auto VI vyjde až na jeseň 2025. V dôsledku toho manažment spoločnosti znížil svoju prognózu tržieb na aktuálny fiškálny rok.

  Take-Two: Grand Theft Auto VI vyjde až na jeseň 2025. V dôsledku toho manažment spoločnosti znížil svoju prognózu tržieb na aktuálny fiškálny rok.

  Take-Two a GTA VI

  Spoločnosť Take-Two oznámila, že jej dlho očakávaná videohra Grand Theft Auto VI bude uvedená na trh až na jeseň 2025. V dôsledku toho znížila svoju prognózu tržieb na aktuálny fiškálny rok. Podľa vyhlásenia spoločnosti zo štvrtka očakáva videoherný gigant z New Yorku tržby v rozmedzí od 5,55 miliardy USD do 5,65 miliardy USD vo fiškálnom roku 2025. Pred rokom akcie spoločnosti Take-Two prudko vzrástli, keď firma predpovedala tržby nad 8 miliárd USD na tento rok. Vo februári však túto prognózu znížila na „o niečo viac ako 7 miliárd USD“.

  Zmena prognóz odráža neskorší dátum vydania titulu od divízie Rockstar Games spoločnosti Take-Two. Pôvodne Rockstar uviedol, že hra vyjde v kalendárnom roku 2025. Fiškálny rok spoločnosti Take-Two končí v marci. Očakáva sa, že Grand Theft Auto VI bude jednou z najvýnosnejších zábavných hier vôbec. Jej predchodca z roku 2013, Grand Theft Auto V, predal rekordných 200 miliónov kópií. Koncom marca videoherný portál Kotaku informoval, že Grand Theft Auto VI mešká.

  Spoločnosť Take-Two oznámila tržby za štvrtý fiškálny štvrťrok vo výške 1,35 miliardy USD, čo prekonalo prognózy analytikov, čiastočne vďaka sile jej titulov Grand Theft Auto a hry NBA 2K23. Od 18. decembra sa firma pripojila k indexu Nasdaq-100. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 25,3 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -7,2 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +7,8 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 147,8 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové