More

  Akcie americkej softvérovej firmy Okta, ktorá poskytuje softvér na správu identít vystrelili o 26 %. Firma podniká viacero krokov na zotavenie sa z vážneho bezpečnostného incidentu, ktorý sa udial v októbri 2023.

  Akcie americkej softvérovej firmy Okta, ktorá poskytuje softvér na správu identít vystrelili o 26 %. Firma podniká viacero krokov na zotavenie sa z vážneho bezpečnostného incidentu, ktorý sa udial v októbri 2023.

  Kvartálne výsledky Okta

  Spoločnosť Okta zverejnila lepšie ako očakávané finančné výsledky za štvrtý fiskálny štvrťrok končiaci v januári. Firma poskytujúca softvér na správu identít tiež poskytla odhady pre aprílový štvrťrok a fiskálny rok 2025, ktoré prekonali očakávania Wall Street.

  Okta podniká viacero krokov na zotavenie sa z vážneho bezpečnostného incidentu, ktorý sa udial v roku 2023. Koncom minulého roka spoločnosť oznámila, že odhalila, ako „hrozivý aktér“ počas októbrového útoku stiahol správu obsahujúcu mená a e-mailové adresy všetkých používateľov systému podpory zákazníkov Okta. Porušenie ovplyvnilo väčšinu zákazníkov Okta, s výnimkou určitých federálnych a vládnych systémov Ministerstva obrany.

  Akcie americkej softvérovej firmy Okta, ktorá poskytuje softvér na správu identít vystrelili o 26 %.

  Za januárový štvrťrok Okta hlásila tržby vo výške 605 miliónov USD, čo je nárast o 19 % oproti minulému roku. Tento výsledok predčil rozsah odhadov spoločnosti vo výške 585 až 587 miliónov USD USD. Upravený čistý zisk za štvrťrok bol 63 centov na akciu, čo bolo viac ako odhady spoločnosti vo výške 50 až 51 centov na akciu a konsenzus Wall Street vo výške 51 centov.

  Pre aprílový štvrťrok Okta očakáva tržby medzi 603 a 605 miliónmi USD, čo predstavuje nárast o 16 až 17 %, s upravenými ziskami vo výške 54 až 55 centov na akciu; to je nad odhadmi analytikov vo výške 584 miliónov USD tržieb a ziskov vo výške 41 centov na akciu.

  Pre fiskálny rok 2025 končiaci sa v januári spoločnosť teraz predpokladá tržby medzi 2,495 až 2,505 miliardami USD, nárast o 10 až 11 %, a predchádzajúci predpovedný rozsah medzi 2,46 a 2,47 miliardami USD. Okta predpokladá celoročný upravený zisk vo výške 2,24 až 2,29 USD na akciu, nad konsenzom Wall Street vo výške 1,96 USD na akciu.

  „Pred nami je veľký rok,“ dodal McKinnon. „Máme dôveru vo svoje odhady.“ Okta tiež oznámila niekoľko manažérskych zmien. Eric Kelleher, ktorý bol hlavným zákazníckym riaditeľom, sa stáva prezidentom pre zákaznícky zážitok a komunikácie. Ed Daly, ktorý bol vedúcim zákazníckeho úspechu a predaja obnovy, sa stáva hlavným zákazníckym riaditeľom. Christine Halvorsen, zamestnankyňa FBI po dobu 20 rokov, ktorá naposledy pracovala v konzultačnej firme Protiviti, bola menovaná hlavným technologickým riaditeľom pre verejný sektor.

  Okta

  Okta je americká softvérová spoločnosť, ktorá poskytuje identitu a prístupové riadenie cez cloud. Ich hlavným produktom je identitná platforma, ktorá umožňuje organizáciám spravovať a zabezpečovať prístup ich zamestnancov a zákazníkov k rôznym aplikáciám a službám v cloude. Okta pomáha organizáciám s jednoduchým a bezpečným riadením identít, autentifikáciou a autorizáciou, čím sa znižuje riziko bezpečnostných incidentov a zlepšuje užívateľská skúsenosť.

  Ich produkty zahŕňajú jednotné prihlasovanie (Single Sign-On), dvojfaktorovú autentifikáciu, správu prístupových práv, automatizáciu procesov, správu identít zamestnancov a externých partnerov a ďalšie. Okta je často používaná vo firemnom prostredí na zjednodušenie a zabezpečenie prístupu k rôznym aplikáciám a službám, čo je dôležité najmä v dobe, keď mnoho organizácií používa množstvo cloudových nástrojov a aplikácií.

  Akcie firmy za posledný rok vzrástli o +22,2 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 87,3 USD. Trhová kapitalizácia firmy je 314,4 miliardy USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.