More

  Akcie spoločnosti Plug Power v piatok klesli o 40 % po tom, čo výrobca vodíka a výrobca palivových článkov varoval, že v budúcom roku bude mať problémy, ak nezíska dodatočné peniaze.

  Akcie spoločnosti Plug Power v piatok klesli o 40 % po tom, čo výrobca vodíka a výrobca palivových článkov varoval, že v budúcom roku bude mať problémy, ak nezíska dodatočné peniaze.

  Kvartálne výsledky Plug Power

  Plug hlási výsledky za tretí štvrťrok 2023 s príjmom 199 miliónov USD. Celková finančná výkonnosť v roku 2023 bola negatívne ovplyvnená bezprecedentnými výzvami v oblasti dodávok vo vodíkovej sieti v Severnej Amerike. „ Veríme, že tento problém s dodávkami vodíka je prechodný problém, najmä keď očakávame, že naše zariadenia v Georgii a Tennessee budú do konca roka vyrábať na plnú kapacitu.“ Oznámil CEO spoločnosti po kvartálnych výsledkoch.

  Americký výrobca vodíkových palivových systémov Plug Power tento rok uviedol, že má v úmysle postaviť 3 závody vo Fínsku, ktoré budú stáť približne 6 miliárd USD na výrobu zeleného vodíka a čpavku pre európsky trh. Firma potvrdila, že rokuje s potenciálnymi finančnými investormi. Jej cieľom je nájsť priemyselných partnerov na zabezpečenie odberu pre jej plánovanú výrobu pred konečným investičným rozhodnutím, ktorý by sa mal začať realizovať v rokoch v rokoch 2025-2026.

  Akcie skončili na najnižšej úrovni od apríla 2020, podľa údajov z trhu Dow Jones, v tomto roku klesli o viac ako 70 %. Hlavnými dôvodmi poklesu, sú okrem iného aj pokles ratingu a vyššie úrokové sadzby. Keďže náklady na financovanie rastú, je ťažšie financovať vodíkové projekty, alebo nové nákladné vozidlá poháňané vodíkom, takže nie je prekvapujúce, že akcie takýchto firiem klesajú.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.