Investorom sa vracia optimizmus ohľadom čínskych firiem

Čínske akcie pokračujú v býčom móde z predchádzajúcich dní, keď tamojšie orgány schválili licencie viac ako 60 hrám, čo investorom dodáva nádej, že by mohlo prísť k normalizácií regulačnej politiky.

0
186

Normalizácia regulačnej politiky?

Po sérií regulačných krokov zo strany čínskej komunistickej vlády a vlne Omikronu, ktorá trápila a uzavrela najľudnajtešiu krajinu na svete, najnovší krok povzbudil investorov a dodal im optimizmus ohľadom čínskych akcií. Čína totiž schválila množstvo nových videohier čo dodalo nádej, že by sa mohlo schylovať k oživeniu tamojších internetových a technologických akcií, ktoré v predchádzajúcich mesiacoch stratili z trhovej hodnoty viac ako 2 bilióny dolárov.

Čínsky technologický index Hang Seng Tech v dnešnom obchodovaní na burze v Hong Kongu vyskočil o +4,8 % po tom, čo vláda schválila 60 licencií. Tento krok prichádza krátko po tom, čo sa dokončuje vyšetrovanie spoločnosti Didi Global, ktorá je významným bodom v snahe Pekingu obmedziť moc a vplyv najväčších spoločností v krajine. Pre niektorých investorov to naznačuje výrazný obrat v sektore, ktorý bol donedávna považovaný za neinvestovateľný. Akcie Alibaba v Hong Kongu stúpli o +10,1 %, JD.com a Tencent o +6,5 %, NetEase o +5,7%, Meituan o +4,6 % a Bilibili dokonca o +19,6 %.

„Myslím si, že trh je stále nadšený z potenciálneho obnovenia služby Didi v mobilných obchodoch Apps a cíti trochu riskantný sentiment,“ povedal Willer Chen, analytik spoločnosti Forsyth Barr Asia Ltd. „Najnovšia séria schválenia herných licencií je tiež dobrá správa.“

xtb

Rozsiahly technologický zásah v Pekingu sa minulé leto rozšíril aj na online hranie, keď regulačné orgány zaviedli prísne opatrenia na obmedzenie závislosti. Čínsky regulátor zábavy v utorok ale schválil licencie na 60 nových hier, čo sa považuje za krok k normalizácii politiky.

Ako na hojdačke

Sentiment investorov ohľadom Číny je naďalej ako na hojdačke, keď správy striedajú tie negatívne a naopak. Prílišná regulácia čínskych orgánov, obchodná vojna s USA, hrozba delistovania tamojších firiem z americkej burzy, politika nulovej tolerancie voči Covid 19, atď. vyvolávali na finančných trhoch napätie. Posledné kroky vrátane príslubu vlády podporiť finančný a realitný trh, ekonomický rast a zahraničné kotácie spoločností však pomohli zmierniť toto napätie.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno