Pokračujúci rast

Základom rozvoja XTB, a zároveň základom na dosiahnutie excelentných výsledkov v budúcnosti, je neustále rastúca klientska základňa. V prvom štvrťroku 2022 získala spoločnosť XTB 55,3 tisíc nových klientov, čo znamená nárast ich celkového počtu na 481,9 tisíc. Za zmienku stojí, že rast počtu klientov je systematický. Za celý rok 2021 sa klientska základňa zvýšila z 255,8 tisíc na 429,2 tisíc, teda o 68 %. XTB zaznamenalo rovnaké tempo rastu klientov (+ 71 %) aj v roku 2020.

Celkový počet klientov XTB v jednotlivých štvrťrokoch (v tisícoch)
Celkový počet klientov XTB v jednotlivých štvrťrokoch (v tisícoch)

Nárast počtu klientov je výsledkom intenzívnych obchodných a marketingových aktivít na trhoch strednej a východnej Európy, západnej Európy a Latinskej Ameriky. Rozvojový potenciál súvisí aj s expanziou a rozvojom na medzinárodných trhoch (vrátane novootvorenej dcérskej spoločnosti v Dubaji pre trhy Stredného východu a severnej Afriky).

Ďalším dôležitým parametrom, ktorým sa XTB odlišuje od konkurencie, je nárast priemerného počtu aktívnych klientov. V prvom štvrťroku to bolo 149,8 tisíc v porovnaní so 103,4 tisíc v prvom štvrťroku predchádzajúceho roka a 112 tisíc v priemere za celý rok 2021. Tento nárast doviedol XTB do prvej pätice najväčších svetových FX/CFD brokerov z hľadiska počtu aktívnych klientov.

Počet aktivních klientů na konci 1. čtvrtletí 22 (v tis.)
1Exness394
2Markets IC178
3Plus500176
4XTB150
5Capital.com140
ZDROJ: Finance Magnates 2022 Q1 Intelligence report

Kontakt pre novinárov:

Michael Kopta
Regional Marketing Manager (XTB CZ & SK)
tel.: +420 736 224 319
michael.kopta@xtb.cz

O skupine XTB

Skupinu XTB tvoria pobočky jedného z najväčších burzovo obchodovaných FX a CFD brokerov na svete. Skupina XTB predstavuje subjekty, ktoré sú regulované najväčšími orgánmi dohľadu na svete, vrátane FCA, CySEC a KNF. S viac ako 16-ročnými skúsenosťami poskytuje spoločnosť XTB maloobchodníkom okamžitý prístup na stovky svetových trhov. Spoločnosť XTB pôsobiaca v oblasti fintech je založená na dôvere, technológiách a podpore. Od roku 2004 sa skupina rozšírila na 12 hlavných trhov v Európe, Latinskej Amerike a Ázii a prilákala viac ako 500 000 klientov.  V roku 2021 získala skupina XTB licenciu na pôsobenie v SAE a Južnej Afrike.  Skupina XTB prevádzkuje vlastné, užívateľmi oceňované platformy xStation a xStation Mobile, ktoré ponúkajú viac ako 5 400 inštrumentov vrátane fyzických akcií, fyzických ETF a CFD na forex, indexy, komodity, akcie, ETF a kryptomeny. Prostredníctvom X-Open Hub poskytuje XTB popredné technológie pre finančné inštitúcie z celého sveta. Viac informácií nájdete na www.xtb.com.

xtb
xtb
ZDROJXTB
Predchádzajúci článokInvestorom sa vracia optimizmus ohľadom čínskych firiem
Ďalší článokSpojenie na trase Netflix a Roku?
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno