Technologický gigant Google, ktorému sme sa tiež venovali v článku Google vs. Facebook, už nebude viac konkurovať herným konzolám PlayStation od Sony a Xbox od Microsoft, keďže včera oznámil, že ukončuje vývoj exkluzívnych hier pre svoju službu Stadia. Namiesto toho, aby sa Stadia pokúšala naďalej konkurovať veľkým hráčom z videoherného priemyslu, uzavrie s nimi partnerstvo. Generálny manažér divízie Phil Harrison uviedol, že Stadia rozšíri úsilie pomáhať vývojárom a vydavateľom hier s dodaním hier na ich službu a priamo k zákazníkom.

Platforma od Google bude tak naďalej poskytovať herné tituly od iných vývojárov, avšak už ich nebude dopĺňať hrami z od svojich vlastných herných štúdií a tak dlhodobá stratégia vývoja vlastných hier, ktoré budú dostupné iba na tejto platforme bude výrazne zmenená. Cloudová herná služba Stadia bola uvedená na trhu v roku 2019 so zámerom konkurovať klasickým videoherným konzolám, pričom ponúka 4K rozlíšenie a hráčom každý mesiac ponúka nové hry.

Stadia
Zdroj obrázku: Techbox

Pokiaľ neviete, čo je to cloudové hranie, ide o službu, ktorá vám umožňuje hrať hry aj bez nutnosti vlastniť herný počítač alebo konzolu. Hry bežia v dátových centrách poskytovateľa a do vášho zariadenia – nech je to smartfón, tablet, notebook či televízor, sa posiela iba video, ktoré zobrazuje váš postup v hre. A opačným smerom putujú informácie o stlačených klávesoch či tlačidlách na hernom ovládači.

Cieľom Google boli pri spustení projektu Stadia bolo dostať sa nad rámec publika tradičných hráčov a predovšetkým preniknúť na trhy ako Čína a India, kde si veľa ľudí nemôže dovoliť na tamojšie pomery drahé herné konzoly ako PlayStation či Xbox. Herná spravodajská stránka Kotaku už skôr informovala o reorganizácií a uviedla, že príde o prácu cca 150 ľudí v Montreale a Los Angeles.


Ďalšie novinky ohľadom podnikania spoločnosti Alphabet (Google) sa dozvieme už dnes po uzavretí americkej burzy (22:00 SEČ), keď firma zverejní svoje kvartálne výsledky.

xtb
xtb
ZDROJBloomberg
Predchádzajúci článokAkcie Asos prudko rastú po správe, že kupuje Topshop a ďalšie značky za 295 mil. libier
Ďalší článokAkcie Virgin Galactic – vesmírnej spoločnosti včera vzrástli o 21,45%
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno