Akcie Virgin Galactic – vesmírnej spoločnosti včera vzrástli o 21,45%

Akcie vesmírnej spoločnosti Virgin Galactic včera prudko vzrástli po tom čo komerčné lety do vesmíru sú späť na správnej ceste.

0
509

Po prerušení skúšobného letu v decembri akcie Virgin Galactic zažili relatívne vysoký prepad kvôli sklamaniu investorov i verejnosti. Včera však firma oznámila, že ďalší skúšobný let je naplánovaný na 13. február tohto roka, na čo akcie Virgin Galactic zareagovali prudkým rastom na úrovni 21,45%. Vesmírna spoločnosť miliardára Richarda Bransona s trhovou hodnotou na úrovni viac ako 13 mld. dolárov uviedla, že nasledujúci let preverí prácu, ktorá sa urobila odvtedy, čo v decembri bol testovací let kozmickej lode prerušený z dôvodu, že po zastavení sekvencie zapaľovania raketového motora sa vozidlu nepodarilo dostať do vesmíru.

Februárový test bude obsahovať aj pôvodné ciele z decembrového letu, ktorý mal dokončiť zber údajov pre posledné 2 míľniky overovania a validácie pre federálny letecký úrad USA. Tento proces umožní začatie komerčných letov firmy Virgin Galactic, do ktorej investoval kapitál i americký Boeing vo výške 20 miliónov dolárov.

Akcie Virgin Galactic
Akcie Virgin Galactic – zdroj obrázku: NBC News

„Sme radi, že sa môžeme vrátiť do nebies a pokračovať v našom programe letových skúšok“, vyhlásil výkonný riaditeľ Michael Colglazier, ktorý dodal: „Chcel by som sa poďakovať nášmu tímu za neustálu tvrdú prácu a usilovnosť pri práci na dosiahnutí tohto dôležitého míľnika pre Virgin Galactic.“

xtb

Akcie Virgin Galactic s ohľadom na novinky vyskočili o 21,45% a ukončili obchodovanie na úrovni $53,79 za akciu. Analytici sú ohľadom spoločnosti významne optimistickí aj napriek nedostatku letov generujúcich príjmy. Akcie Virgin Galactic taktiež patria medzi veľmi obľúbené medzi investormi, ktorí otvárajú krátke pozície (shorty) a keďže mnoho „shortovaných“ spoločností zažilo obrovský rast v posledných týždňoch, ani táto kozmická spoločnosť nebola výnimkou. Aktuálne sa pohybuje cena akcií o viac ako 100% vyššie oproti začiatku kalendárneho roka.

Ďalšie novinky

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno