Gemini Green – Burza kryptomien Gemini pracuje na obmedzení uhlíkovej stopy svojich bitcoinových holdingovKrypto platforma Gemini dnes oznámila spustenie Gemini Green, dlhodobej iniciatívy, ktorá má pomôcť vniesť do svojho obchodného modelu správanie zohľadňujúce klímu. Za týmto účelom sa spoločnosť Gemini spojila s neziskovou organizáciou Climate Vault so sídlom v Chicagu. 

Spolupráca spočíva v tom, že Gemini Green daruje finančné prostriedky, ktoré sa použijú na úhradu povolení pre zhruba 350 000 metrických ton uhlíka. Toto považujú zúčastnené strany za dôležitý počiatočný krok na ceste Gemini k dekarbonizácii kryptomeny. Spoločnosť Climate Vault v súčasnosti spolupracuje s približne dvoma desiatkami firiem na vyrovnaní svojich uhlíkových stôp. Spoluzakladateľ Michael Greenstone uviedol, že jeho zámerom v službe Climate Vault je „úplné odstránenie environmentálnych problémov okolo bitcoinu spôsobom, aký v iných odvetviach nevidíte.“

Gemini Green 1
Gemini Green. Zdroj: Beingcrypto

Gemini Green – snaha o zelenší svet kryptomien

Oznámenie o tejto iniciatíve prichádza v čase zvýšenej kontroly mnohých z hľadiska toho, ako škodlivá je kryptomena pre životné prostredie. V poslednej dobe sa vyskytli problémy, predovšetkým v súvislosti s tým, koľko energie sa globálne spotrebuje pri ťažbe bitcoinov. Štúdie ukázali, že ak by bitcoin bol jeho vlastnou krajinou, spotreboval by viac energie ako napríklad Venezuela a Švédsko

Niektorí, napríklad Čína, sú tak znepokojení z toho, aký negatívny dopad má ťažba kryptomien, priamo zakazujú tento postup vľavo i vpravo. Iní, napríklad Elon Musk, uviedli, že Tesla prestane prijímať bitcoiny ako platby, kým sieť neobnoví obnoviteľnú energiu. Obidve tieto oznámenia nielenže spôsobili dramatický pokles cien bitcoinov, ale upozornili aj na environmentálne problémy okolo kryptomeny. 

Okrem nákupu kompenzácií toto vydanie uvádza, že 1 milión dolárov bol pridelený prostredníctvom Gemini Opportunity Fund, ktorý podporuje projekty a neziskové organizácie, ktoré pracujú na udržateľnosti kryptomien.

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
xtb
ZDROJInvestopedia, FinanceYahoo, Fool,, Nomics
Predchádzajúci článokVisa kupuje švédsky fintech startup Tink za 1,8 miliardy eur
Ďalší článokPlány Robinhood IP0 sa vrátili späť kvôli procesu kontroly SEC
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno