Obchodná platforma Robinhood má podľa správy agentúry Bloomberg problémy so spustením svojej počiatočnej verejnej ponuky (IPO). Spoločnosť sa chystala uskutočniť IPO v júni, diskusie s americkou komisiou pre cenné papiere a burzu však podľa zdrojov, ktoré sa k tejto publikácii vyjadrili, bránili pokroku. Ponuky kryptomeny Robinhood z nej urobili hlavný cieľ regulačných orgánov.

Robinhood neúspechy s IPO

SEC prehodnocuje prospekt spoločnosti IPO a obavy sa údajne majú týkať obchodu s kryptomenami. To nie je prekvapujúce vzhľadom na to, ako intenzívne teraz americká vláda prehodnocuje trh s kryptomenami. Spoločnosť bude aj naďalej pokračovať v zverejňovaní, iba s oneskorením do bližšie neurčeného dátumu. Zdroje agentúry Bloomberg uviedli, že kótovanie môže prísť toto leto, ale mohlo by sa to tiež posunúť späť na jeseň. Spoločnosť zverejní svoje finančné podrobnosti, keď SEC dokončí svoje preskúmanie.

Vďaka kryptomene Robinhood sa stal hlavným cieľom regulačných orgánov. V posledných mesiacoch sa táto kontrola rozšírila aj na retailových investorov, ktorí sa čoraz viac rozčuľovali nad tým, ako zvládala obchodovanie počas incidentu krátkeho predaja GameStop.

Coinbase však spravoval priamy výpis, takže sa nezdá, že by sa úrady neoprávnene zameriavali na kryptomeny. Robinhood je napriek incidentom, ktoré zažila, stále obľúbená medzi verejnosťou, najmä medzi mladými investormi.

Volatilita trhu a obavy z nedovolenej činnosti, ktorá by mohla byť kryptomenami potenciálne financovaná, viedli k globálnemu smerovaniu k regulácii. USA tento proces začali iba teraz, ale urobili to s veľkou dávkou energie.

Plány Robinhood IP0 sa vrátili späť kvôli procesu kontroly SEC
RobinHood. Zdroj: Fool

SEC tento rok na mnohých titulkách

Americká komisia pre cenné papiere pod vedením Garyho Genslera bude tento rok jadrom mnohých regulačných rozhodnutí. Gensler, ktorý učil na MIT o bitcoinoch a blockchaine, je niekto, kto túto technológiu veľmi dobre pozná. Zasvätení a nadšenci kryptomeny dúfali v lepšie časy po jeho nominácii a schválení ako predsedu SEC. Nebude to však všetko ružové, pretože Gensler uviedol, že budú musieť byť zavedené obmedzenia pre investorov a inštitúcií so snahou zabrániť podvodom. Ten sa zmieňoval k tvorbe nových zákonov v tomto roku, ale nič konkrétneho doteraz nebolo navrhnuté.

SEC sa primárne zaoberá ochranou investorov, manipuláciou s trhom a podvodmi a pravdepodobne v tomto zmysle prijme zákony. Regulačným orgánom sa budú riadiť ďalší úradníci vrátane americkej ministerky financií Janet Yellenovej. Toto všetko je súčasťou oznámeného plánu Bidenovej administratívy regulovať trh s kryptomenami.

V dôsledku toho by sa kryptotrh mohol tento rok dočkať divokejšej jazdy. Pretože aj ďalšie krajiny zintenzívňujú svoju regulačnú politiku, trh môže mať nejaký horký liek, ktorý pre neho bude z dlhodobého hľadiska dobrý.

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
Predchádzajúci článokGemini Green je zameraný na znižovanie uhlíkovej stopy krypto priemyslu
Ďalší článokSpoločnosť Africrypt okradlo uživateľov o 3,6 miliárd dolárov v bitcoinoch
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno