Dogecoin news – Elon Musk naďalej pevne verí v rozširovanie tohto controverzného coinu na skutočný projekt, nielen na meme token. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk nedávno aktualizoval svoj profil na Twitteri tak, aby zobrazoval mincu, pričom cena sa v nedeľu zvýšila o 10%. Musk pridal nový profilový obrázok na Twitter, ktorý zobrazuje Doge v jeho slnečných okuliaroch.

DogecoinElon Musk znovu ovplyvňoval trhy

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla sa zdá byť späť v kryptomene a opäť hovorí o svojom obľúbenom meme projekte Dogecoin. Miliardársky podnikateľ, ktorý bol v posledných týždňoch pomerne ticho, ukázal kryptomenárom po aktualizácii svojej profilovej fotografie svoju tvár. 

Na profilovom obrázku je Musk s nasadenými slnečnými okuliarmi. V slnečných okuliaroch je však odraz loga Shiba Inu pre známy coin. Komunite netrvalo dlho, kým sa zobrazila aktualizovaná profilová fotografia, vďaka ktorej bola pumpa Doge takmer o 20% vyššia. Pomyselná pumpa však netrvalo dlho a cena Doge teraz v nedeľu stúpa iba nad 10%. 

Dogecoin hore o 10%  vďaka tweetom Elona Muska
Elon Musk. Zdroj: Bloomberg

Musk tiež nedávno odpovedal na kreslený tweet od používateľa. Karikatúra naznačuje, že Muskov syn, prezývaný „Lil X“, kupoval Doge. Na požiadanie o potvrdenie Musk odpovedal: „Lil X hodil svojho doge ako šampióna. Doslova nikdy nepovedal slovo „predať“ ani raz! “ 

Dejiny Doge a Muska

Musk bol silným zástancom mince už od jeho začiatku. Miliardár bol dokonca viac krát zodpovedný za nové all-time highs tohto meme coinu. Meme mcoin vyskočil na historické maximum 0,74 USD, predtým ako sa predstavil na Saturday Night Live. 

Cena mince však odvtedy poklesla. Coin od eufórie vedúcej k jeho televíznemu vystúpeniu poklesol zhruba o 80%.  Zdá sa, že Musk so svojou agendou pre jeho obľúbenú mincu nie je úplne hotový. Ambiciózny generálny riaditeľ sa nedávno podelil o svoje postrehy o škálovateľnosti projektu Doge. Musk sa predtým venoval potenciálnym metódam urýchlenia dogecoinovej siete. Ale zakladateľ ethereum, Vitalik Buterin vyvrátil myšlienku urýchlenie siete pre Doge. Buterin sa venoval komplikáciám centralizácie a kompromisom v oblasti technológie; hovorí, že existujú dôležité, jemné faktory, ktoré ovplyvňujú škálovanie.

Elon Musk. Zdroj: Momic

Takéto kontroverzné správanie Elona Muska, rozdeľuje retailových trejderov na dva tábory. Pravdou však zostáva, že Elon poukazuje na to aký krehký vie byť trh z kryptomenami.

It seems that Musk is not completely done with his agenda. The ambitious CEO has recently shared his insights on the scalability of the DOGE project. Musk had previously addressed potential methods of speeding up the Dogecoin network. But Ethereum founder Vitalik Buterin refuted the idea of speeding up the D network. Buterin addressed the complications of centralization and compromises on the technology; he says that there are important, subtle factors that influence scaling.

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
xtb
Predchádzajúci článokNetflix expanduje do videoherného priemyslu, trhy a analytici sú optimistickí
Ďalší článokZoom kupuje Five9 za 12,5 miliardy eur vo svojej najväčšej akvizícií
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno