Nový daňový prístav kryptomien? – Kongresman z Minessoty Tom Emmer predstavuje zákon o bezpečnom prístave (Safe Harbor) a to konkrétne zákonom Forked Assets Act. Cieľom je chrániť daňových poplatníkov pred pokutami Internal Revenue Service (IRS). Nie je to po prvý raz, čo republikánsky zákonodarca hovorí podpore a rozvoji krypto-technológií.

O čom hovorí Forked Assets act. – tkz. daňový prístav kryptomien ?

Zákon znemožňuje ukladanie finančných trestov tím, ktorí neohlasujú zisky alebo straty z Fork aktív, kým IRS nestanový jasné podmienky a nevytvorí jasný právny rámec, pre držiteľov takýchto aktív.

Kongresman chce zaviesť tento zákon, pretože je presvedčený, že vláda USA musí podporovať rozvoj technológií a nie potlačovať pokrok zbytočnými poplatkami.

„Rovnako ako všetky ostatné vládne federálne agentúry USA, aj IRS musí držať krok s rýchlym technologickým tempom, inak riskuje, že stratí americké prvenstvo v inováciách. Daňovníci, ktorí v súčasnosti trpia nedostatkom daňových pokynov, sú nespravodlivo potrestaní za investície do nových technológií. To čo doteraz vydal IRS, nie je pragmatické a nepodporuje túto technológiu ani tých, ktorí sa ňou zaoberajú , “uviedol Tom Emmer.

Tom Emmer vytvára daňový prístav kryptomien
Tom Emmer Zdroj: Nomics

Americký kongresman tiež dodal, že: „mali by sme sa chopiť rozvíjajúcich sa technológií a poskytnúť jasný regulačný systém, ktorý umožní rozvoj inovácií v spojených štátoch amerických. Bezpečný daňový prístav kryptomien, bude chrániť daňových poplatníkov, kým IRS nepodnikne kroky na zlepšenie ich riadenia.“

Návrh zákona získal veľkú podporu od rôznych digitálnych komunít, medzi ktorými sú známe mená ako výkonná riaditeľka asociácie Blockchain Association Kristin Smith, výkonná riaditeľka Coin Center Jerry Brito a hlavná politička v komore digitálneho obchodu Amy Davine Kim.

Nie je to prvýkrát, čo republikánsky zákonodarca hovorí o svojej podpore rozvoja krypto technológií. V auguste 2020 zriadil vôbec prvú radnicu pre kryptomeny, kde diskutovali o budúcnosti tejto technológie. Pozvaní boli lídri z blockchainového a krypto priemyslu, vrátane CEO Circle Jeremy Allaire, CEO Ripple Brad Garlinghouse a spoluzakladateľa Paxos Chad Cascarilla. 

daňový prístav kryptomien - obrázok
Safe Harbor. zdroj: BeinCrypto

daňový prístav kryptomien, daňový prístav kryptomien, daňový prístav kryptomien

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
xtb
Predchádzajúci článokToto sú vesmírne akcie, ktorými sa môžeš podieľať na raste celého odvetvia
Ďalší článokAkcie Squarespace po nevydarenom debute včera v pluse o 14%
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno