Čo zaznie na Analytickom fóre XTB 2024?

Na začiatku júna, konkrétne v stredu 5. 6. a štvrtok 6. 6. prebehne ďalší ročník Analytického fóra XTB, kde poprední českí a slovenskí odborníci preberú aktuálne dianie na finančných trhoch aj ich predikcie pre nasledujúce mesiace. Na aké témy a akých hostí sa môžeme tento rok tešiť?

Akcia bude už tradične rozdelená na dve živé vysielania. V stredu 5. 6. o 18:00 bude akcia otvorená pravdepodobne najpalčivejšou aktuálnou témou – Juraj Karpiš a Štepán Křeček spoločne so Štepánom Hájkom preberú súčasnú makroekonomickú situáciu a menovú politiku. Vzhľadom na to, že tieto aspekty ovplyvňujú de facto všetky finančné inštrumenty, žiadny investor ani trader by makro nemal ignovorať. Kedy príde znižovanie úrokových sadzieb v USA? Aká reálna je hrozba recesie, ktorú všetci očakávali minulý rok? Na tieto a ďalšie otázky sa naši hostia pokúsia odpovedať.

Po tomto segmente sa v stredu dostane ešte na dve ďalšie témy. Od 18:45 bude vysielaný blok na tému komodít. Tie, najmä v poslednom čase, zažívajú nebývalú volatilitu. Zlato dosahuje nové maximá, zemný plyn vyrástol za posledný mesiac o viac ako 60 % a cena kakaa a kávy svojimi dennými pohybmi o desiatky percent pripomínajú skôr trh kryptomien. Ako tieto príležitosti využiť preberú Boris Tomčiak a Petr Plecháč spoločne s moderátorom Jiřím Tylečkom.

Stredajšie vysielanie bude následne uzavreté témou menových trhov, ktoré bude vysielané od 19:30. V tomto bloku svoje názory predstaví Ronald Ižip s Pavlom Peterkom a moderátorom Tomášom Cvernom. Menová politika je samozrejme silne viazaná na makroekonomickú situáciu a v určitom zmysle bude tak nadväzovať na prvý blok. Čo môžeme čakať od českej koruny? Bude pokračovať volatilita na japonskom jene a ako zareaguje v najbližších mesiacoch americký dolár?

Druhý deň, štvrtok 6. 6., bude venovaný dvom zvyšným témam: akciám a kryptomenám. Téma akcií preberie od 18.00 h Jaroslav Brychta so svojimi hosťami. V tomto segmente rozhodne nebude o témy núdze. Aktuálna výsledková sezóna priniesla mnoho zaujímavých dát. Bude pokračovať AI boom a s ním spojený rast big techu? Stane sa Nvidia najväčšou spoločnosťou sveta? A čo menšie spoločnosti? Začnú konečne lepšie performovať?

V poslednom, kryptomenovom segmente, sa potom o svoje názory od 18.45 h podelia Martin Gregor, Marek Vaňha a moderátor Marek Nemky. Hoci veľká časť retailových investorov na kryptomeny v posledných rokoch zabudla. Bitcoin raketovo rástol a od svojich miním z konca roku 2022 sa pohybuje už vo viac ako 300% zisku. V poslednom čase navyše bolo schválené ETF na Bitcoin a novo aj Ethereum v USA a za predpokladu, že makroekonomická situácia bude prívetivá, dá sa očakávať, že tento rast bude pokračovať ešte oveľa vyššie. Kryptomeny sú ale stále divoký západ finančných inštrumentov, čo si o ich budúcnosti myslia naši hostia?

Presný program Analytického fóra 2024

Streda 5. 6. 2024

 • Makro a menová politika
  • 18:00 – 18:45
  • Juraj Karpiš, Štěpán Křeček (moderuje Štěpán Hájek)
 • Komodity
  • 18:45 – 19:30
  • Boris Tomčiak, Petr Plecháč (moderuje Jiří Tyleček)
 • Menové trhy
  • 19:30 – 20:15
  • Ronald Ižip, Pavel Peterka (moderuje Tomáš Cverna)

Štvrtok 6. 6. 2024

 • Akcie
  • 18:00 – 18:45
  • Bude upresnené (moderuje Jaroslav Brychta)
 • Kryptomeny
  • 18:45 – 19:30
  • Martin Gregor, Marek Vaňha (moderuje Marek Nemky)

Viac informácií a možnosť bezplatného prihlásenia nájdete na: https://sk.xtb.com/online-analyticke-forum-2024

Ďalšie novinky zo sveta investovania

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
Predchádzajúci článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Ďalší článokAkcie sú drahé. Hlavné dôvody prečo to tak ostane

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno