Take-Two a GTA 6

Akcie spoločnosti Take-Two Interactive za posledný mesiac vzrástli takmer o 10 %, keďže investori dostali prvé potvrdenie, že ďalšia splátka franšízy Grand Theft Auto je na obzore. Prvý trailer na ďalšiu hru GTA 6 by mal vyjsť v decembri tohto roka. GTA V bola ohlásená v roku 2011 a vydaná v roku 2013. Populárna zostáva aj o 10 rokov neskôr.

Prezident Rockstar Games Sam Houser uviedol, že „prvý trailer na ďalšie Grand Theft Auto“ bude vydaný začiatkom decembra, v čase 25. výročia štúdia. Názov ďalšej hry ešte nebol oznámený, ale fanúšikovia ho označujú ako GTA VI alebo GTA 6. Agentúra Bloomberg minulý týždeň uviedla, že spoločnosť to oficiálne oznámi už tento týždeň. Prechádzajúca časť GTA V mala po celom svete predaných 180 miliónov kusov, čím sa stala 3. najpredávanejšou videohrou v histórií. Ďalšia hra z dielne spoločnosti, Red Dead Redemption 2, je v rebríčku predávanosti na 8. mieste.

Investori Take-Two v pozornosti, očakáva sa oznámenie legendárneho GTA
Herné akcie – Take Two Interactive

Take-Two navrhol, že by sa mohol spustiť hru v roku 2024. Spoločnosť v máji uviedla, že do ďalšej fázy rastu vstúpi vo fiškálnom roku 2025, ktorý sa začne v apríli 2024, pretože plánuje „dodávať niekoľko prelomových titulov, o ktorých predpokladáme, že stanovia nové štandardy kvality a úspechu a umožňuje nám poskytovať viac ako 8 miliárd USD v čistých rezerváciách a viac ako 1 miliardu USD v upravenom neobmedzenom prevádzkovom peňažnom toku.“ uviedol generálny riaditeľ Take-Two Strauss Zelnick.

Aktuálne vydanie hry „Grand Theft Auto V“ je druhou najpredávanejšou hrou všetkých čias podľa počtu predaných kusov po Minecrafte. Franšízy Rockstar, ktoré zahŕňajú Grand Theft Auto, ale aj Red Dead Redemption, pomohli podporiť rast ceny akcií Take-Two. Spoločnosť a trhovú kapitalizáciu 23,16 miliardy USD.

Začiatkom tohto roka spoločnosť naznačila, že rok 2024 a neskôr bude pre spoločnosť „významným“ obdobím. „Stále veríme, že naše podnikanie smerujeme k významnému inflexnému bodu vo fiškálnom roku 2025,“ uviedol v tom čase generálny riaditeľ Take-Two Strauss Zelnick. V auguste, keď spoločnosť oznámila svoje zisky za fiškálny rok 2024 za prvý štvrťrok, celkové čisté rezervácie vzrástli medziročne o 20 % na 1,20 miliardy USD. Medzi najväčších prispievateľov, uviedla spoločnosť vo vyhlásení, boli Grand Theft Auto Online a Grand Theft Auto V.

Herný priemysel sa každoročne rozrastá a naberá na popularite. Najdôležitejšií segment herného priemyslu predstavujú mobilné hry najmä vďaka svojej dostupnosti. Podľa prieskumu spoločnosti Newzoo mobilné hry vyprodukujú firmám príjmy 92,6 miliardy USD, čo však predstavuje medziročný nárast iba o necelé 1 %.

Take-Two Interactive

Spoločnosť Take-Two Interactive Software nie je tak známa ako Activison Blizzard, avšak jej 2 herné štúdia Rockstar Games 2K sú jednotlivým hráčom určite známe dosť. Medzi jej najznámejšie hry patrí GTARed Dead RedemptionNBA 2KBorderlands, Mafia Civilization. Take-Two sa snaží napodobniť úspech Activison a jeho akvizície herného mobilného štúdia King. V minulom roku preto dokončil kúpu štúdia na vývoj hier Zynga za 12,7 miliardy USD.

Rast príjmov spoločnosti Take-Two je ešte pôsobivejší ako v prípade Activison. Medzi fiškálnymi rokmi 2015 a 2023 jej ročné tržby vzrástli päťnásobne. Opäť ich ťahali mobilné hry, ktoré vygenerovali 57 % celkových príjmov. Do roku 2021 sa firme darilo aj pravidelne zlepšovať hospodárenie, avšak v roku 2023 prišla prudká strata. Tá je spojená práve so spomínanou akvizíciou štúdia Zynga.

Akcie Take-Two


Akcie Take-Two vzrástli medziročne o takmer +51 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 155,8 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 21 násobok očakávaného ročného zisku na akciu (P/E) a 21 násobok zisku pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou EV/EBITDA. Ich súčasná trhová hodnota je 26,5 miliardy amerických dolárov, čo z firmy robí, siedmeho najväčšieho hráča v odvetví videohier, podľa trhovej kapitalizácie.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
Predchádzajúci článokNajväčší hráč na trhu kybernetickej bezpečnosti Palo Alto znížil výhľad na budúci rok
Ďalší článokDráma je u konca, Sam Altman je staronovým šéfom OpenAI
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno