Akcie kybernetických spoločností zaznamenali veľký úspech v roku 2020. Ten sa ešte zvýraznil v posledných mesiacoch, keď došlo k odhaleniu hackerského útoku „Sunburst“ na softvérovú spoločnosť SolarWinds. Tento útok odhalil zraniteľnosť firiem a ohrozil 18 000 účtov zákazníkov napadnutej spoločnosti.

Analytici očakávajú, že trhu kybernetickej bezpečnosti by sa malo dariť aj v tomto roku, keďže spomenutý útok prinúti niektoré podniky uprednostniť výdavky na detekciu, prevenciu a riešenie hackerských útokov. Wall Street v reakcii na okolnosti stupňuje svoje odhady a cenové ciele jednotlivých kyberbezpečnostných firiem.

V utorok zvýšil svoje očakávania analytik Andrew Nowinski zo spoločnosti D.A.Davidson, ktorý aktualizoval svoje hodnotenie spoločností CyberArk a Fortinet z „Neutral“ na „Buy“, čo znamená, že odporúča nakupovať akcie týchto firiem. Zároveň zvýšil svoj cenový cieľ na dané spoločnosti, konkrétne pre CyberArk zo $100 na $180 a v prípade Fortinet zo $130 na $170.

Analytik sa k aktualizácií cenového výhľadu a ratingu pre spoločnosť CyberArk, ktorej analýzu sme spracovali cca pred mesiacom, vyjadril nasledovne: „Väčšina organizácií prehodnocuje svoje výdavky, aby sa nestali ďalšou obeťou tohto typu útoku“ a zameriavajú sa na ochranu privilegovaných účtov, pričom v tejto oblasti je jasný líder izraelská spoločnosť CyberArk Software. Analytik dodal, že očakáva zrýchlený dopyt v roku 2021 a tiež následujúcich rokoch.

Ohľadom spoločnosti Fortinet Nowinski uviedol, že dopyt by sa mohol posilniť vďaka zvýšeným výdavkom na zabezpečenie bezdôtových sietí a po aplikáciach firewall. Pri útoku Sunburst „boli firewally do veľkej miery zbytočné v zabránení malwaru dostať sa do organizácie a nedokázali detekovať exfiltráciu dát“, napísal analytik, ale dodal, že predajcovia tvrdia, že ich zákazníci stále považujú brány firewall za kritickú súčasť ochrany.

Analytik spoločnosti Mizuho, Greg Moskowitz taktiež vyzdvihol sektor kyberbezpečnosti vo svojom výskume so zameraním na firemné výdavky na softvér v roku 2021. Ten sa vyjadril, že aj keď softvérové spoločnosti dokázali v predchádzajúcich rokoch prekonať širší trh čo sa týka výnosov a výkonu, centrom pozornosti by mala byť valuácia daných firiem, keďže akcie mnohých technologických spoločností sú drahé. Ďalej dodal, že napriek tomu, že ostáva optimistickí ohľadom kybernetického sektora z dôvodu vyšších výdavkov na ochranu firemných dát a zdvíha cenové ciele pre množstvo spoločností ponúkajúcich bezpečnostné riešenia, odporúča opatrný výber spomedzi „kybernetických akcií“.

Moskowitz vyzdvihol spoločnosti ako CyberArk, McAfee, Microsoft či Atlassian a poznamenal, že za posledných pár týždňov viac ako 250 amerických vládnych agentúr a firiem zverejnilo určitý dopad útoku na SolarWinds. Myslí si, že výsledkom budú ďalšie výdavky na ochranu IT oddelení zo strany štátnych organizácií i firiem.

Svojim 4 tipom udelil taktiež cenový výhľad. Ohľadom spoločnosti CyberArk sa vyjdril, že nedávne kontroly naznačujú zvýšený záujem zákazníkov o ochranu privilegovaných účtov a transformácia biznisu izraelskej spoločnosti smerom ku cloudu ponúkne model pravidelných opakujúcich sa výnosov, ktorý by mal priniesť vynikajúcu predpovedateľnosť výnosov a hospodárenia firmy. Cenový cieľ CyberArk analytik zvýšil zo $123 za akciu na $175.


Akcie spoločností CyberArk a Frotinet včera reagovali na pozitívne správy rastom o ďalších 5,29%, resp. 3,20%.

Ohľadom Microsoft Moskowitz napísal, že očakáva prekonanie predpoveď 43%-ného rastu služby Microsoft Azure, pričom ostatné časti biznisu ostávajú taktiež zdravé a jeho cenový cieľ zostáva na úrovni $255. Cenový cieľ spoločností McAfee a Atlassian analytik zvýšil z $24 na $25, resp. z $250 na $260.

Cenové výhľady zvýšil aj pre ďalšie firmy z kyberbezpečnostného sektora: FireEye zo $17 na $21, Fortinet zo $130 na $160, Proofpoint zo $115 na $130.

xtb
xtb
ZDROJBarron´s
Predchádzajúci článok3 dôkazy o tom, že akcie SAP sú podhodnotené
Ďalší článokPayPal sa stane prvou zahraničnou firmou z platobného trhu v Číne s plným vlastníctvom
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno