PayPal sa stane prvou zahraničnou firmou z platobného trhu v Číne s plným vlastníctvom

0
455

Spoločnosť Paypal poskytuje digitálne platobné riešenia pre obchodníkov a spotrebiteľov so zameraním na online transakcie. Firma má viac ako 300 miliónov aktívnych obchodných účtov a vlastní taktiež obľúbené platformy Xoom či Venmo. Jednému z globálnych lídrov v oblasti platobnej digitalizácie sa v posledných rokoch extrémne darí a akcionári sa dozvedeli ďalšiu pozitívnu správu.

Podľa údajov čínskej vlády sa Paypal stane prvou zahraničnou spoločnosťou na trhu platobných transakcií so 100% majetkovou účasťou v rukách samotnej firmy v Číne. Americký fintech gigant vstúpila na čínsky trh s cieľom expandovať a získavať pozíciu na rozívíjajúcom sa čínskom trhu online platieb.

Vstup na daný trh sa uskutočnil prostredníctvom akvizície 30% podielu v čínskej spoločnosti GoPay, formálne známej ako Guofubao Information Technology, v posledný deň minulého roku. Finančné podrobnosti zatiaľ neboli zverejnené. K nákupu došlo rok potom čo Paypal získal 70% podiel v GoPay za nezverejnenú sumu a stala sa tak prvou 100%-ne zahraničnou firmou s licenciou poskytovania online platobných služieb v Číne.

xtb
Paypal
Zdroj: JotForm

Pri preberaní kontroly nad jedným z menších hráčov na najväčšom platobnom trhu na svete bude americká firma konkurovať domácim platobným gigantom ako je napr. AliPay či WeChat Pay. Obe platobné metódy vlastnia čínski technologickí lídri, AliPay patrí spoločnosti Ant Group, v ktorej má 30%-ný podiel Alibaba a WeChat Pay vlastní spoločnosť Tencent Holdings.

Kúpa podielu prichádza uprostred antimonpolnej kampane proti Alibabe a ďalším internetovým spoločnostiam v Číne, ktoré poslali ceny ich akcií nižšie.

Paypal vo svojej výročnej správe za rok 2019 uviedol, že jej hlavným cieľom v Číne bude poskytovanie medzinárodných platieb čínskym obchodníkom i spotrebiteľom a prepojenie obchodného ekoystému krajiny s globálnou sieťou spoločnosti. Avšak v tejto oblasti bude tiež čeliť konkurencii zo strany domácich firiem a jednou z nich je šanghajský startup XTransfer, ktorý poskytuje platobnú platformu na uľahčenie medzinárodných prevodov peňazí.


Spoločnosť Paypal, ktorú založil priam exkluzívny zoznam podnikateľov medzi ktorých patrí Elon Musk (Tesla, SpaceX), Peter Thiel (Palantir) či Max Levchin (Affirm Holdings), dokáže v posledných rokoch rýchlo rásť z dôvodu digitalizácie biznisu a je na radaroch celej Wall Street. Cena jej akcií sa od vstupu na burzu v júli 2015 vyšplhala na úroveň súčasnú úroveň $244,90 čo predstavuje viac ako 600%.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno