Rozšíri sa Walmart+ o streamovaciu službu?

Walmart snaží pridať do svojho členského prémiového programu Walmart+ novú službu s cieľom prilákať nových predplatiteľov, aby dokázal lepšie konkurovať Amazonu. Podľa dostupných informácií by sa mal program rozšíriť o službu streamovania videa, čím napodobní práve Amazon, ktorý má v rámci svojho programu Amazon Prime vlastnú službu Prime Video. Na rozdiel od Amazonu, ktorý však svoju streamovaciu službu vybudoval a prevádzkuje sám, Walmart chce sprístupniť svojim predplatiteľom platforomu tretej strany.

Vedúci pracovníci Walmart viedli v posledných týždňoch rozhovory, aby prediskutovali dohodu o streamovaní s manažérmi firiem Walt Disney, Comcast a Paramount Global. Zatiaľ nie je jasné či diskusie povedú k dohode, ale maloobchodník hľadá partnerstvo s jedným z poskytovateľov. Spoločnosť Walt Disney, ktorej sme sa tento týždeň venovali aj v našom článku 3 výnimočné akcie, ktoré sa obchodujú za lákavé ceny, prevádzkuje streamovacie služby Disney+, ESPN+ a Hulu. Comcast vlastní platformu Peacock a Paramount Showtime a Paramount+. Všetky 3 spoločnosti sa snažia rozšíriť svoju zákaznícku základňu, pretože konkurenčný boj o predplatiteľov sa zintenzívňuje.

Walmart pracuje na rozšírení prémiového členstva Walmart+ od uvedenia služby v roku 2020. Predplatné aktuálne stojí $12,95 mesačne alebo $98 ročne a zahŕňa bezplatné doručenie online objednávok a zľavy na benzín. Nedávno boli pridané však ďalšie výhody na zvýšenie záujmu ako napríklad 6 mesiacov predplatného služby Spotify na streamovanie hudby zdarma.

Walmart

Walmart je maloobchodný a veľkoobchodný gigant (Sam´s Club) so zhruba 10 500 prevádzkami v 24 krajinách, ktorý postavil svoj úspech na nízkych cenách a širokom sortimente. V posledných rokoch benefituje z prechodu do online sveta, kde sa snaží konkurovať svojmu hlavnému rivalovi Amazonu. Walmart je aktuálne s trhovou kapitalizáciou 353,2 miliardy dolárov 17. najhodnotnejšou firmou na svete.

Akcie Walmart


Akcie Walmart v tomto roku klesli o -10,9 % a za posledných 12 mesiacov o -11,5 % na $128,87, čo je zhruba výkon širšieho akciového trhu. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 27,7 násobok zisku na akciu (P/E), 118,8 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 13,5 násobok EV/EBITDA. Dividendový výnos akcií je na úrovni 1,72 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
xtb
Predchádzajúci článok3 výnimočné akcie, ktoré sa obchodujú za lákavé ceny
Ďalší článokVeľká tech akvizícia? AppLovin ponúka za Unity Software $17,5 MLD.
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno