Snaha o vstup na burzu

Technologická díviza čínskeho giganta JD.com pôsobiaceho v oblasti e-commerce má za cieľ získať súhlas pekinských regulačných orgánov pre vstup na burzu v Hongkongu do konca roka. Počiatočná verejná ponuka (IPO) JD Technology by bola jednou z najväčších kótovaných akcií čínskych spoločností v Hongkongu od začiatku rozsiahleho regulačného zásahu v Číne pred 2 rokmi, v rámci ktorého sa sprísnila kontrola získavania kapitálu mimo pevninskej Číny.

Oživený plán pre IPO prichádza v čase, keď čínske úrady v posledných mesiacoch zmiernili svoj tón pri zásahoch proti technologickým spoločnostiam, ktoré sa snažia podporiť ekonomiku, ktorú zasiahla nulová politika Číny voči pandémii COVID-19. O veľkosti IPO sa ešte v rámci podniku diskutuje a mohlo by byť menšie v porovnaní s predchádzajúcim cieľom získať 2 miliardy USD, keďže akciové trhy sú v súčasnosti pod tlakom.

Jednotka JD Tech sa zaoberá viacerými technológiami od fintech a cloud až po umelú inteligenciu. Od JD.com bola vyčlenená ako samostatná jednotka v polovici roku 2017 a následne poverila niekoľko bánk, aby pracovali na IPO, ale pokrok sa spomalil, pretože sa jej nepodarilo získať regulačné povolenie.

Akcie JD.com


Akcie JD.com sú kvôli mnohým a špecifickým problémom v Číne rovnako ako ďalšie tamojšie spoločnosti pod tlakom. Viac sme sa venovali situácií v Číne v našom samostatnom článku => Čo sa to v Číne deje? Hrozí tvrdý čínsky kolaps?

Ďalšie novinky zo sveta financovania

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJReuters
Predchádzajúci článokAkciové portfólio Tomáša Vranku: Walt Disney verím kvôli sile jeho značky
Ďalší článokASML zvažuje fúzie a akvizície pre uspokojenie vysokého dopytu
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno