Prvotná výroba bude v Číne

Firma odštartovala svoju roadshow pre elektrické SUV severoamerickým debutom Polestar 3 na podujatí v New Yorku. Model 3 bude pre elektromobilový startup Polestar, ktorého podporovuje Volvo a čínsky Geely najväčším predstaveným produktom v jeho histórii. Dostáva sa tak do stále väčšieho povedomia v rámci elektrických vozidiel SUV, popri konkurentoch, akými je Tesla Model X, Mercedes EQS alebo BMW iX.

Polestar začne globálnu výrobu SUV v závode Volvo v Chengdu v Číne od polovice roka 2023, ale potom v polovici roka 2024 zmení výrobu pre Severnú Ameriku a ďalšie trhy zo závodu Volvo v Ridgeville. Ostatné autá Polestaru budú vyrobené v Číne, čo je všetko súčasťou obchodného modelu „light-light“, ktorý spoločnosť Polestar využíva na výrobu automobilov v existujúcich závodoch vlastnených spoločnosťami Volvo a Geely.

Začiatok roadshow elektrických vozidiel spoločnosti priniesol množstvo vecí. Po prvé, firma chce ukázať svetu ďalší vývoj značky, to znamená, preniesť auto z obrazu do reality pre nové trhy. „Je to pôsobivý produkt SUV v tomto prémiovom segmente,“ povedal generálny riaditeľ Polestar Thomas Ingenlath. „Chceme, aby si zákazníci, investori boli vedomí toho, čo sa bude v najbližších mesiacoch diať, nechceme komunikovať iba prostredníctvom sociálnych médií. Najdôležitejšie je prísť naživo a skutočne vidieť automobil na vlastné oči.“

Daňové úľavy

Postavenie skutočného auta pred skutočných ľudí sa javí ako nový koncept. Práve to je dôvod, prečo Polestar predstavuje plán vo výške 20 miliónov USD na uvedenie auta na trh s týmito roadshows. Niekedy začiatkom budúceho roka, by zákazníci v USA mohli čerpať daňové úľavy pri kúpe automobilu, vychádzajúce zo zákona o znižovaní inflácie.

Predstavitelia firmy tvrdia, že krátko po začatí výroby v Južnej Karolíne bude nasledovať lacnejšia, menej luxusná verzia s pohonom zadných kolies, ktorá bude spĺňať daňové úľavy. A medzitým môže Polestar 3, bez ohľadu na cenu a krajinu pôvodu, získať prístup k daňovému úveru prostredníctvom zákona o znižovaní inflácie v USA. V tomto scenári môže každé elektrické vozidlo získať daňový bonus, ak je prenajaté prostredníctvom automobilky alebo banky. Luxusné automobilky ako napr. Mercedes a Porsche využívajú túto výnimku z lízingu.

Odhliadnuc od toho, rok 2023 sa pre spoločnosť javí ako veľký rok, ktorý nadväzuje na silný rok 2022, v ktorom splnila svoj výrobný cieľ pre elektrické autá a v 3. štvrťroku dokonca vykázala zisk. „2023 bude rokom, ktorý bude oveľa viac prepojený so spotrebiteľským dopytom,. povedal generálny riaditeľ Thomas Ingenlath. Pripravované, športovo zamerané SUV Polestar 4 by malo mať svoj debut koncom tohto roka.

Spoločnosť Polestar

Polestar je automobilová spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu elektrických vozidiel. Firma bola založená v roku 2017 ako spoločný podnik medzi Volvom a jej materskou spoločnosťou Zhejiang Geely. Sídlo sa nachádza v Göteborgu vo Švédsku. Hlavným zameraním organizácie je navrhovanie a výroba vysokovýkonných, luxusných elektrických vozidiel, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Automobily firmy sú tiež vybavené jedinečným informačno-zábavným systémom založeným na systéme Android, ktorý je plne integrovaný s Google Assistant a Google Maps.

Organizácia sa zaviazala k trvalej udržateľnosti a vo svojich výrobných procesoch zaviedol niekoľko postupov šetrných k životnému prostrediu. Firma tak napríklad vo svojich vozidlách používa recyklované a vegánske materiály a jej cieľom je dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2030. Okrem svojho zamerania na elektrické vozidlá, spoločnosť tiež skúma nové riešenia mobility, vrátane predplatného vozidiel a programov zdieľania. Spoločnosť pôsobí vo viacerých krajinách vrátane Číny, USA, Kanady a rôznych európskych štátoch.

Akcie Polestar


Akcie spoločnosti Polestar, za posledných 12 mesiacov klesli o -72,4 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 3,59 USD.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokVesmírna spoločnosť Virgin Orbit dolietala, jej sestra Virgin Galactic plánuje so začatím komerčných letov
Ďalší článokInvestovanie do REIT: čo sú REIT akcie + 30 zoznam realitných akcií
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno