Koniec obezity?

Predstavitelia spoločnosti Soleno Therapeutics včera uviedli, že jej experimentálna tabletka pomohla kontrolovať signály hladu pri genetickej poruche, ktorá môže viesť k obezite. V reakcii na to akcie firmy vzrástli o viac ako 500 %. Spoločnosť testovala 77 pacientov so syndrómom Prader Willi, genetickým ochorením, ktoré spôsobuje obezitu, mentálne postihnutie a nízky vzrast. Pacienti užívali tabletku Soleno, nazývanú DCCR, dva až štyri roky. Počas štyroch mesiacov približne polovica pokračovala v užívaní DCCR, zatiaľ čo ostatní prešli na placebo.

Abnormálne silné signály hladu, lekársky termín známy ako hyperfágia, sa vrátili po tom, čo pacienti prešli na placebo. Na deväťstupňovej škále sa signály hladu pacientov zvýšili o päť bodov, keď užívali placebo. Soleno označil výsledky za „vysoko štatisticky významné“. Teraz spoločnosť plánuje požiadať Úrad pre potraviny a liečivá o schválenie DCCR v polovici roku 2024.

Firma tiež hlási žiadne neočakávané vedľajšie účinky. Je pozoruhodné, že pacienti nehlásili žiadne nové alebo neočakávané vedľajšie účinky. Okrem toho žiadny pacient nevypadol z testovania kvôli vedľajším účinkom. Tabletky DCCR msjú v USA označenie lieku na ojedinelé ochorenia, čo znamená, že ho FDA považuje za potenciálnu liečbu zriedkavého ochorenia. FDA predtým uznala, že výsledky tejto štúdie s názvom C602 by mohli podporiť žiadosť spoločnosti Soleno o schválenie.

Soleno Therapeutics

Soleno Therapeutics je biofarmaceutická spoločnosť v klinickom štádiu, ktorá sa zameriava na vývoj a komercializáciu nových terapeutík na liečbu zriedkavých chorôb. Spoločnosť zvyčajne vyvíja produkty, ktoré riešia neuspokojené medicínske potreby. Jedným z najvýznamnejších vývojových liekov spoločnosti Soleno Therapeutics je tableta Diazoxide Cholín s riadeným uvoľňovaním (DCCR), ktorá bola študovaná na liečbu Prader-Williho syndrómu (PWS). PWS je komplexná genetická porucha charakterizovaná celým radom symptómov vrátane neukojiteľnej chuti do jedla, ktorá vedie k morbídnej obezite a ťažkostiam s učením.

Firma sa podieľa na vykonávaní klinických skúšok s cieľom preukázať účinnosť a bezpečnosť svojich produktov, najmä tabliet DCCR, pri zvládaní symptómov zriedkavých chorôb, ako je Prader-Williho syndróm. Spoločnosť je verejne obchodovaná.

Akcie Soleno


Akcie Soleno Therapeutics si v tomto roku pripísali +1123,8 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni $26,8.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokAnalýza akcie Nvidia: Od grafických procesorů v lídra na poli AI
Ďalší článokPôsobivý zisk H&M aj napriek septembrovému spomaleniu predaja
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno