Wendyverse

Ak bude mať metaverzum ulice a nehnuteľnosti, predpokladá sa, že bude potrebovať aj jedlo. Kombinácia virtuálnej reality, rozšírenej reality a videa, ktorú mnohí nazývajú ďalšou iteráciou internetu, tak bude mať aj virtuálne hamburgery. Hoci je metaverzum, v poslednej dobe veľmi často skloňovaná téma, stále abstraktným pojmom, mnohým podnikom už teraz slúži dobre na marketing.

Jednou z nich je obľúbená „fastfoodová“ sieť Wendy´s, ktorá v stredu oznámila, že vstúpi do metaverza v novej online komunite nazývanej „Wendyverse“. Na vytvorenie alternatívnej reality sa spoločnosť spojila s firmou Meta Platforms, predtým známou predovšetkým ako Facebook.

Od 2. apríla môžu americkí a kanadskí zákazníci od 18 rokov s headsetom pre virtuálnu realitu Facebooku Quest 2 vstúpiť do 3D sveta a nájsť tam prvú reštauráciu Wendy´s na námestí Wendyverse Town Square Central. Vo Wendyverse budú mať zákazníci aj prístup k Buck BiscuitDome, priestoru, kde bude možné hrať online basketbal s Baconator sendvičom namiesto lopty.

Wendyverse Partnership Plaza (Courtesy: Wendy's)
Zdroj: Finance Yahoo

Metaverzum ako reklamný priestor?

Je samozrejmosťou, že tento krok je zo strany podniku v podstate len marketingovým ťahom. Používatelia si vo Wendyverse budú môcť nájsť zľavové kupóny do skutočných reštaurácií Wendy ´s.

„Sme nadšení, že sa môžeme posunúť na ďalšiu úroveň spustením Wendyverse v Meta’s Horizon Worlds a priniesť našim fanúšikom úplne nový rozmer prístupu,“ uviedol vo vyhlásení Carl Loredo, marketingový riaditeľ The Wendy’s Company. „Skutočne prvý svojho druhu, Wendyverse spája to najlepšie zo súčasnosti so zajtrajškom, aby sa ukázal našim fanúšikom na každom svete.“

Toto rozhodnutie spoločnosti pravdepodobne zopakuje väčšina spoločností z oblasti rýchleho občerstvenia v najbližších mesiacoch. Zatiaľ čo spoločnosti ako Nike, Adidas a Chipotle Mexican Grill už začali robiť marketing v metaverze, McDonald’s dokonca nedávno požiadal o 10 patentov súvisiacich s metaverzom, ktoré by umožnili predávať potraviny, propagovať NFT a inak obchodovať s reťazcom v tomto priestore.

Akcie Wendy´s


Akcie Wendy´s za posledných 12 mesiacov stúpli o +8,44 % na $21,97 a zaostávajú tak za výkonom indexu S&P 500, ktorého cez v rovnakom období stúpla o +15,85 %. Akcie firmy sa v súčasnosti obchodujú za 24,69 násobok zisku na akciu (P/E), 18,45 násobok voľného cashflowu na akciu (P/FCF) a 17,53 násobok EV/EBITDA.

Nike buduje virtuálny svet Nikeland a zvyšuje dividendu
Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
xtb
ZDROJFinance Yahoo
Predchádzajúci článokEurópsky platobný gigant Adyen expanduje do bankových služieb
Ďalší článokE. Musk kúpil 9,2% podiel vo firme Twitter a stáva sa jej najväčším akcionárom
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno