Nová Akvizícia Sanofi

Sanofi súhlasila s kúpou Provention Bio v rámci obchodu za 2,9 miliardy dolárov, ktorého cieľom bolo posilniť portfólio francúzskeho výrobcu liekov na liečbu cukrovky novou terapiou nedávno schválenou v USA. Prevzatie vychádza z dohody medzi týmito dvoma spoločnosťami o komercializácii lieku, monoklonálnej protilátky na oddialenie klinického diabetu 1. typu vyvinutej spoločnosťou Provention.

Ponuka Sanofi vo výške 25 dolárov za akciu je viac ako trojnásobkom piatkovej záverečnej ceny biotechnologickej spoločnosti Red Bank v New Jersey. Akcie francúzskeho výrobcu liekov v pondelok klesli až o 1,9 %, zatiaľ čo Provention Bio v New Yorku vyskočila až na 24,09 USD. Akvizícia by bola najväčšou pre Sanofi od kúpy Principia Biopharma za viac ako 3 miliardy dolárov v roku 2020. Firma by získala nový liek, ktorý by doplnil niekoľko starších terapií cukrovky na báze inzulínu. Tento krok by pomohol diverzifikovať portfólio rýchlo rastúcich produktov nad rámec úspešného ošetrenia pleti Dupixent.

Sanofi bývalo lídrom v oblasti cukrovky, kým jeho najpredávanejší inzulín Lantus nečelil konkurencii. Americký úrad pre potraviny a liečivá schválil v novembri Provention’s Tzield na oddialenie nástupu cukrovky 1. typu u dospelých a detí vo veku od ôsmich rokov a starších, ktorí majú abnormálne hladiny cukru v krvi, ale ešte nedostali klinickú diagnózu.

Diabetes 1. typu je formou ochorenia, pri ktorom pankreas nedokáže produkovať dostatok inzulínu na premenu cukru na energiu, a to niekedy už v ranom detstve. Hoci tento medikament s vysokou cenou nie je liekom, pacientom by mohol poskytnúť „mesiace až roky bez bremena chorôb,“ uviedol vtedy FDA. Priebeh experimentálnych terapií Provention zahŕňa lieky zamerané na celiakiu a lupus.

Sanofi plánuje financovať obchod hotovosťou a očakáva, že sa uzavrie v druhom štvrťroku tohto roka. PJT Partners pôsobí ako finančný poradca pre Sanofi a Weil, Gotshal & Manges LLP ako právny poradca. BofA Securities. a Centerview Partners LLC sú finančnými poradcami pre Provention, zatiaľ čo Ropes & Grey LLP je právnym poradcom firmy.

Akcie Sanofi


Akcie spoločnosti Sanofi, v tomto roku klesli o – 7,6% a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 48,1 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 13,6 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 13,6 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 8,3 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, FocusGuru
Predchádzajúci článokNajväčšie americké banky sa spojili, aby zachránili First Republic Bank
Ďalší článokCredit Suisse prevezme hlavný rival UBS za 3,2 miliardy USD, držitelia dlhopisov AT1 s historickými stratami
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno