Rolls-Royce láme rekordy

Výrobca luxusných áut Rolls-Royce ohlásil „výnimočný“ rok s rekordným predajom a rastúcim dopytom po plne elektrickom modeli Spectre. Rolls-Royce zaznamenal nárast predaja na ďalšiu rekordnú úroveň vďaka zvyšujúcemu dopytu po jeho luxusných modeloch.

Britská automobilka, ktorá začala v Manchestri v Anglicku pred takmer 120 rokmi a teraz ju vlastní nemecké BMW uviedla, že v roku 2023 dodala zákazníkom 6 032 vozidiel, čo je mierny nárast v porovnaní s predchádzajúcim rekordom 6 021 v roku 2022. Výkon bol poháňaný dopytom po značkách Cullinan, Ghost a Phantom, ako aj po modeli Spectre, uviedol hovorca spoločnosť so sídlom v Goodwoode.

Predaje boli najvyššie v USA, na ich najväčšom trhu. Automobilka bola úspešná aj v Číne a Hongkongu. Predaj v Európe vrátane Spojeného kráľovstva tiež zaznamenal rekordný nárast, a predaj na Blízkom východe bol podporený dopytom po prepracovanej zákazkovej práci na interiéroch a exteriéroch na mieru. Pokračujúci úspech juhokórejskej ekonomiky zaznamenal rastúci dopyt po luxusnom tovare, z ktorého profitoval aj výrobca luxusných áut.

Nový generálny riaditeľ Chris Brownridge opísal rok 2023 ako ďalší „mimoriadny“ rok pre Rolls-Royce so silnými predajnými výkonmi vo všetkých regiónoch a v rámci celého produktového portfólia. Brownridge vo vyhlásení uviedol, že „Je obzvlášť povzbudzujúce vidieť obrovský záujem a dopyt po Spectre, čo podporuje rozhodnutie prijať odvážnu, plne elektrickú stratégiu pre budúci vývoj a výrobu modelov.“

„Rekordná úroveň objemu aj hodnoty predaja, tiež podčiarkuje našu pozíciu v luxusnom sektore a ponúka našim klientom príležitosti na sebavyjadrenie a personalizáciu, ktoré nikde inde nenájdu,“. „Teším sa na spoluprácu s celým tímom Rolls-Royce, aby sme udržali túto dynamiku a posunuli túto skvelú spoločnosť vpred s istotou a presvedčením,“ dodal Brownridge. Rolls-Royce rozšíril v roku 2023 svoju pracovnú silu, keď prijal do podniku v západnom Sussexe ďalších 180 zamestnancov, čím sa celkový počet zamestnaných ľudí zvýšil na viac ako 2 500

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokCez koho investovať? Porovnanie brokerov v roku 2024
Ďalší článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno