Obchodovanie kryptomien cez Robinhood

Spoločnosť Robinhood, ktorá ponúka obchodovanie s akciami, kryptomenami a ďalšími finančnými nástrojmi prostredníctvom svojej mobilnej aplikácie a webovej stránky, spúšťa v Európskej únii obchodovanie s kryptomenami bez poplatkov. Firma to oznámila týždeň po tom, čo v Spojenom kráľovstve zaznamenala svoju medzinárodnú premiéru s maklérskymi službami.

Aplikácia umožní európskym investorom nakupovať a predávať viac ako 25 kryptomien vrátane známych mien ako Bitcoin, Ethereum a Solana, uviedol generálny manažér Robinhood Crypto Johann Kerbrat. Spoločnosť ponúkne vernostný program podobný cashbacku, povedal Kerbrat, pričom každému používateľovi pripíše percento z mesačného obchodného objemu vo forme bitcoinov. Niektoré platformy, vrátane Robinhood, môžu ponúkať cashback vo forme časti poplatkov za obchodovanie. To znamená, že pri každom nákupe alebo predaji akcií investori získajú späť určitý percentuálny podiel zo zaplatených poplatkov. Týmto spôsobom môžu investori znížiť svoje náklady na obchodovanie.

Spustenie prichádza spolu s oživením cien kryptomien, ktoré je poháňané očakávaniami, že zvyšovanie úrokových sadzieb v USA by sa mohlo čoskoro zvrátiť a že priemysel by mohol vidieť svoj prvý burzovo obchodovaný fond priamo naviazaný na bitcoiny už budúci mesiac. Nominálne objemy obchodovania s kryptomenami na Robinhood vzrástli v novembri o 75 % v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom.

Zatiaľ čo ceny kryptomien sa tento rok zvýšili, objemy obchodov zostávajú nízke v porovnaní s prudkým nárastom záujmu zo strany retailových investorov, ktorý bol zaznamenaný počas pandémie koronavírusu. Toto tlmené nadšenie zavážilo celkový výkon Robinhood, pričom tržby spoločnosti v treťom štvrťroku klesli, najmä v dôsledku 55% poklesu objemu obchodovania s kryptomenami oproti predchádzajúcemu roku.

Spoločnosť Robinhood, ktorá prvýkrát spustila obchodovanie s kryptomenami v roku 2018, v súčasnosti uvádza na svojom domácom trhu približne 15 tokenov, kde regulačné orgány zasahujú proti triede aktív. Obchodná aplikácia odstránila zo svojej ponuky niekoľko mincí, vrátane Solany čI Polygonu, po tom, čo ich Komisia pre cenné papiere a burzu USA v júni označila za neregistrované cenné papiere. Regulačné obmedzenie viedlo americké kryptoburzy vrátane Coinbase, Kraken a Gemini k rozšíreniu svojich zahraničných operácií.

Európski zákazníci Robinhood zatiaľ nebudú môcť prevádzať svoje kryptomeny mimo aplikácie. Spoločnosť plánuje pridať túto funkciu budúci rok spolu s ďalšími tokenmi a stakingovými službami, povedal Kerbrat. Robinhood je od septembra zaregistrovaný ako prevádzkovateľ virtuálnej meny v Litve a pracuje na zabezpečení schválení vo viacerých krajinách EÚ, povedal Kerbrat. Spoločnosť bude musieť získať plnú autorizáciu ako poskytovateľ krypto služieb aspoň v jednom členskom štáte EÚ, keď začiatkom roka 2025 vstúpi do platnosti nový režim blokových trhov s kryptoaktívami (MiCA).

Akcie Robinhood


Akcie Robinhood si v tomto roku pripísali +39,5 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 11,3 USD. Pri tejto cene sa akcie obchodujú za 27,5 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF).

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
Predchádzajúci článokGoogle predstavil „najschopnejšiu a najvšeobecnejšiu“ umelú inteligenciu Gemini
Ďalší článokAko makro ovplyvňuje súčasný rast ceny Bitcoinu?
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno