Analytici hovoria o lepších časoch

Internetoví platobní giganti PayPal a Block sa v roku 2022 výrazne prepadli, pretože investori zohľadnili náročné makroekonomické prostredie, ale dvaja analytici z Wall Street tvrdia, že sa svitá na lepšie časy. Potom, čo sa Baird’s David Koning dva roky držal neutrálneho ratingu na akcie Block, v utorok zvýšil svoje hodnotenie. Andrew Jeffrey z Truistu, ktorý si udržal hodnotenie Hold na akcie PayPal tvrdí, že by investori mali prejsť na nákup. Analytici predpovedajú fintech akciám zisky o viac ako 20 %.

Akcie Block a PayPal klesli v roku 2022 o 61 %, respektíve o 62 %. Sentiment by sa podľa Bairda mohol zlepšiť v roku 2023, zatiaľ čo obaja analytici uviedli držanie hotovosti spoločností ako pozitívny faktor. „Myslíme si, že Street v roku 2022 adekvátne penalizoval akcie,“ povedal Koning o spoločnosti Block.

Koningovo zdôvodnenie čiastočne spočíva na hotovostnom zostatku spoločnosti Block, ktorý bol za tretí štvrťrok vykázaný na 4,6 miliardy dolárov. Za predpokladu, že v roku 2023 sa priemerné zvýšenie úrokových sadzieb zvýši o 2 %, by to samo o sebe mohlo pridať 160 miliónov dolárov v príjmoch pred zdanením alebo približne 20 centov zisk na akciu. Analytik Baird zvýšil svoj cenový cieľ na Block na 78 USD zo 62 USD, čo znamená zisk približne 20 % zo súčasnej úrovne 64 USD.

Analytik Jeffrey z organizácie Truist sa drža ratingu Hold na akcie PayPal, pretože „náš dlhodobý názor je, že konsenzus bol príliš agresívny“, berúc do úvahy stratu trhového podielu platobnej spoločnosti voči Apple Pay, Amazon Pay a Google Pay, povedal. Truist očakáva, že príjmy spoločnosti sa v kalendári roku 2023 zvýšia o 10,3 %. Analytici teraz očakávajú rast o 9,2 % v porovnaní s 15,1 % na konci roka 2021.

Jeffrey tiež poukázal na čistú hotovostnú pozíciu PayPal vo výške viac ako 6 miliárd dolárov, ako sa uvádza v podaní spoločnosti za tretí štvrťrok, čo vytvára flexibilitu pri odkupovaní vlastných akcií. Podľa FactSet viac ako 70 % všetkých analytikov sledujúcich obidve spoločnsoti hodnotí spoločnosti na Buy. „The Street miluje príbehy o návrate,“ povedal Koning. „Predovšetkým tie, ktoré sú prvotriednymi franšízami s veľkou kapitalizáciou.“

Akcie PayPal


Akcie spoločnosti Paypal, v tomto roku klesli o -59,6 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 77,69 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 39,4 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 15,4 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 18,6 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
Predchádzajúci článokReklamná dominancia Google a Mety sa znižuje, na vzostupe je Netflix, Amazon a TikTok
Ďalší článokNajlepšie ETF fondy za rok 2022 ovládlo Turecko a najmä energie
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno