Pesimistické vyhliadky

Wilson, jeden z najmedvedejších hlasov na Wall Street, tvrdí, že existuje príliš veľa signálov, fundamentálnych aj technických, poukazujúcich na budúce problémy trhu. Vyzýva investorov, aby sa nenechali uniesť posledným vzostupom, v rámci ktorého sa index S&P 500 minulý týždeň nakrátko posunul nad 4 200 bodov, čo je najvyššia úroveň od augusta 2022.

„Je toto konečne zlom na potvrdenie nového býčieho trhu? Krátka odpoveď je nie, “povedal Wilson. „Existuje veľa technických signálov a základných faktorov, ktoré sú v rozpore s touto myšlienkou,“ povedal, pričom ako dôvod uviedol úzku šírku akcií poháňajúcich rally a nadvýkonnosť defenzívnych akcií.

Wilson sa v minuloročnom prieskume inštitucionálnych investorov umiestnil na prvom mieste za správne predpovedanie poklesu akcií. Jeho výzva na ďalšie poklesy v prvom polroku sa však ukázala ako nesprávna, keďže index S&P 500 v roku 2023 doteraz získal viac ako 9 %. Wilson povedal, že uznesenie v rokovaniach o dlhovom strope môže z krátkodobého hľadiska posunúť akcie vyššie, ale „považovali by sme to za falošný únik/pascu na býka“.

Ďalší, vrátane stratégov JPMorgan na čele s Dubravkom Lakosom-Bujasom, tiež varujú pred väčšou volatilitou trhu, keďže rokovania vo Washingtone sa naťahujú. Prezident Joe Biden a republikánsky predseda Snemovne reprezentantov Kevin McCarthy sa mali stretnúť v pondelok. Na druhej strane, analytička Bank of America Savita Subramanian sa drží býčieho pohľadu. Zvýšila svoj koncoročný cieľ pre S&P 500 na 4 300 bodov, čo je približne 2,6 % nad piatkovým záverom.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, FocusGuru
Predchádzajúci článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Ďalší článokChevron kúpi PDC Energy za 6,3 miliardy USD
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno