Canopy Growth akvizícia

Canopy Growth a Supereme Cannabis včera oznámili, že uzavreli dohodu, na základe ktorej spoločnosť Canopy získa všetky emitované a nesplatené akcie spoločnosti Supreme Cannabis v hodnote približne 435 miliónov USD.

Podľa podmienok akvizície, akcionári dostanú Supreme Cannabis 0,01165872 spoločnej akcie Canopy Growth a 0,0001 USD v hotovosti výmenou za každú držanú akciu Supreme Cannabis. Transakcia poskytuje akcionárom spoločnosti Supreme Cannabis prémium za podiel Supreme Cannabis vo výške približne 66%. Okrem získania trhovej prémie budú akcionári budú akcionári profitovať aj z obchodovania CBD produktov v USA.

Spoločnosť Canopy Growth Corporation je jedna z najväčších marihuanových firiem sveta a spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami zaoberá výrobou, distribúciou a predajom konope na rekreačné a lekárske účely predovšetkým v Kanade, Spojených štátoch, Nemecku a Spojenom kráľovstve. Svoje produkty ponúka pod značkami Tweed, Quatreau, Deep Space, Spectrum Therapeutics, First & Free, TWD, This Works, BioSteel, DNA Genetics CraftGrow, Tokyo Smoke, DOJA, Van der Pop a Bean & Bud.

Supreme Cannabis sa zaoberá výrobou produktov z marihuany predovšetkým na lekárske a rekreačné účely v Kanade. Podnik bol predtým známy ako Supreme Pharmaceuticals a na „marihuanovom trhu“ patrí medzi menších hráčov. akcie Canopy Growth

Canopy Growth
Zdroj obrázku: PRNewswire

Hlavné výhody transakcie

Upevňuje vedúce postavenie spoločnosti Canopy na kanadskom rekreačnom trhu s dobrou pozíciou pre rast: Transakcia kombinuje vynikajúcu pozíciu spoločnosti Canopy s pozíciou Supreme Cannabis, ktorá patrila v Kanade do TOP 10 a vytvorí spoločný podiel na kanadskom marihuanovom trhu vo výške 13,6%.

Pridáva do portfólia Canopy prémiové značky: Pridanie prémiových značiek Supreme Cannabis, 7ACRES a 7ACRES Craft Collective, Blissco a Truverra doplní súčasnú ponuku produktov Canopy pre spotrebiteľov, pričom sa očakáva, že značky budú naďalej rásť s ďalšími investíciami a expanziou.

Prináša nízku nákladovosť a škálovateľnosť do výrobných možností: Hybridné skleníkové kultivačné zariadenie spoločnosti Supreme Cannabis v Kincardine v Ontariu preukázalo schopnosť sústavne produkovať prvotriedne produkty pri nízkych nákladoch s významným potenciálom na škálovanie.

Zaisťuje okamžitú atraktívnu prémiu pre akcionárov Supreme Cannabis: Transakcia poskytuje akcionárom Supreme Cannabis prémiu za ich podiel vo výške približne 66% na základe záverečných cien akcií na kanadskom akciovom trhu zo dňa 7.4.2021.

Účasť akcionárov spoločnosti na budúcnosti firmy Canopy: Akcionári spoločnosti Supreme Cannabis získajú za transakciu spoločné akcie spoločnosti Canopy a budú mať prístup k informáciám o ich spotrebiteľoch, pokročilým výskumným, vývojovým a inovačným schopnostiam, ako aj možnosti podieľať sa na budúcom raste podniku.

Príležitosť dosiahnuť potenciálnu synergiu nákladov odhadovanú na približne 30 mil. USD do 2 rokov: Manažment očakáva, že akvizícia vytvorí pozitívny synergický efekt v oblasti nákladov vďaka nižším výdavkom na predaný tovar a nižším všeobecným a administratívnym nákladom, keďže činnosti sa budú optimalizovať a integrovať.

Slovo manažmentu

„Táto transakcia je dôkazom hodnoty, ktorú vytvárajú všetky tímy spoločnosti Supreme a bude prospešná pre všetky naše zainteresované strany,“ dodala Beena Goldenberg, prezidentka a generálna riaditeľka spoločnosti Supreme Cannabis. „Boli sme úspešní v dodávaní skvelých produktov, ktoré dosiahli silnú lojalitu zákazníkov a vo fungovaní na úrovni efektívnosti, ktorá je na špičkovej úrovni v odbore. Taktiež sme vybudovali veľmi vyhľadávanú prémiovú značku v spoločnosti 7ACRES. Kombinácia Supreme Cannabis s Canopy Growth – kanadským lídrom na trhu s expozíciou v Spojených štátoch – predstavuje významnú príležitosť na vytvorenie hodnoty pre obe spoločnosti. Tešíme sa na spoluprácu so spoločnosťou Canopy po dokončení tejto transakcie.“

Akcie Canopy Growth


Akcie Canopy Growth zažívajú už v podstate 3 roky obrovskú volatilitu, kedy sa ich cena pohybuje v rozpätí $10 až $55 podľa signálov trhu, ktoré vydávajú najmä možné legalizačné tlaky a taktiež miera rastu spoločnosti. Aktuálne sú akcie firmy v relatívne prudkom prepade, keď ešte vo februári sa obchodovali za cenu $52 a dnes sú vo výške $28,5, čo predstavuje pokles o -45%.

Ďalšie novinky

xtb
xtb
ZDROJPRnewswire
Predchádzajúci článokTop 5 telegramové kanály pre krypto signály
Ďalší článokAlibaba s rekordnou pokutou vo výške 2,3 mld. eur za porušenie antimonopolných pravidiel
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno