More

  Japonská automobilka Toyota zaznamenala v minulom finančnom roku najväčší zisk vo svojej histórii. Čo sa týka predaja vozidiel, Toyota plánuje v tomto finančnom roku predaj 10,95 milióna vozidiel, čo predstavuje pokles o 1,3 % oproti predchádzajúcemu roku.

  Japonská automobilka Toyota zaznamenala v minulom finančnom roku najväčší zisk vo svojej histórii. Čo sa týka predaja vozidiel, Toyota plánuje v tomto finančnom roku predaj 10,95 milióna vozidiel, čo predstavuje pokles o 1,3 % oproti predchádzajúcemu roku.

  Toyota s novým rekordom

  Japonský automobilový gigant Toyota zaznamenal v minulom finančnom roku významný rast ziskov a dosiahol nový rekord. Spoločnosť informovala, že jej čistý zisk sa medziročne zdvojnásobil, dosahujúc výšku približne 29,4 miliardy EUR. Tržby spoločnosti tiež vzrástli na rekordných 290 miliárd EUR, čo predstavuje nárast o 21,4 % v porovnaní s predchádzajúcim finančným rokom. Tento nárast sa odrazil aj vo zvýšenej produkcii a predaji vozidiel na globálnych trhoch.

  Napriek týmto pozitívnym výsledkom Toyota predpokladá, že v účtovnom roku končiacom sa 31. marca 2025 dôjde k poklesu čistého zisku o 27,8 % na približne 22 miliárd EUR. Spoločnosť tento pokles pripisuje rozsiahlym investíciám plánovaným na nadchádzajúce obdobie. Na druhej strane, tržby by mali naďalej rásť, pričom sa očakáva ich nárast o 2 % na 291 miliardy EUR.

  Čo sa týka predaja vozidiel, Toyota plánuje v tomto finančnom roku predaj 10,95 milióna vozidiel, čo predstavuje pokles o 1,3 % oproti predchádzajúcemu roku. Tento pokles môže byť dôsledkom viacerých faktorov, vrátane globálnych ekonomických neistôt a možných kolísaní na trhoch s automobilmi.

  Toyota však zostáva optimistická ohľadom svojho dlhodobého vývoja a inovácií. Spoločnosť plánuje pokračovať v investíciách do vývoja nových technológií, vrátane elektrických vozidiel a systémov autonómnej jazdy. Tieto technológie predstavujú kľúčové oblasti, kde Toyota vidí potenciál pre budúci rast a udržanie konkurenčnej výhody na trhu.

  V kontexte súčasných globálnych výziev, vrátane zmeny klímy a rastúcej potreby udržateľnej mobility, sa Toyota snaží posilniť svoje postavenie lídra v automobilovom priemysle prostredníctvom strategických investícií do vývoja a inovácií. Tieto kroky sú základom pre jej stratégiu dlhodobej udržateľnosti a inovačného rastu, ktorý by mal prispieť nielen k ochrane životného prostredia, ale aj k posilneniu ekonomického výkonu spoločnosti v nasledujúcich rokoch.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 291,4 miliardy EUR a jej akcie v tomto roku vzrástli o +33,9 % za posledných 12 mesiacov vzrástli o +82,6 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 215,9 EUR.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.