More

  Apple a Rivian diskutujú o možnom partnerstve. V súčasnosti má Rivian trhovú kapitalizáciu 10,2 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -51,3 % za posledných 12 mesiacov klesli o -25,9 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 10,3 USD.

  Apple a Rivian diskutujú o možnom partnerstve. V súčasnosti má Rivian trhovú kapitalizáciu 10,2 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -51,3 % za posledných 12 mesiacov klesli o -25,9 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 10,3 USD.

  Apple a Rivian diskutujú o možnom partnerstve

  Podľa Správy z DigiTimes, Apple, americký technologický gigant, vedie rozhovory s výrobcom elektrických vozidiel Rivian o možnom partnerstve. DigiTimes, so sídlom na Taiwane, sa odvoláva na zdroje z dodávateľského reťazca, avšak nie je jasné, čo by takáto aliancia mohla zahŕňať. Apple v neskorom februári zrušil svoj dlhodobo pripravovaný projekt „Project Titan“ zameraný na Apple Car.

  Nie je isté, či rozhovory naozaj prebiehajú. Dokonca aj ak by informácie boli pravdivé, nemusí to znamenať, že z rozhovorov vyplynú konkrétne výsledky. Apple v utorok ráno usporiadal podujatie s názvom „Let Loose“, ktoré sa očakávalo, že sa zameria na nové iPady.

  Vývoj akcií Apple a Rivian

  Akcie Apple zaznamenali v utorok nárast o 0,4 % na 182,40 USD, a to po poklese o 0,9 % v pondelkovom obchodovaní. Akcie spoločnosti vyskočili o 6 % v piatok po lepších ako očakávaných kvartálnych výnosoch a oznámení o odkupe akcií za 110 miliárd USD. Akcie Rivian vzrástli pri otvorení trhu, ale následne sa obrátili a zatvorili sa s poklesom o 0,8 % na 10,25 USD. To je tesne nad ich 50-dňovým priemerom. Akcie vzrástli v pondelok o 2,6 %. RIVN dosiahla minulý mesiac rekordné minimum.

  Zatiaľ čo potenciálne partnerstvo medzi Apple a Rivian môže otvoriť nové možnosti pre obidve spoločnosti v rastúcom trhu elektrických vozidiel, zostáva otázne, aké konkrétne kroky a výsledky môžu z rozhovorov vyplynúť. Investorom a trhom zostáva sledovať ďalší vývoj s očakávaním, že viac informácií bude zverejnených v blízkej budúcnosti.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 10,2 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -51,3 % za posledných 12 mesiacov klesli o -25,9 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 10,3 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.