More

  Taliansky výrobca luxusných áut Ferrari po tom, ako v minulom roku prvý raz v histórií prekročil čistý zisk 1 miliardy EUR, oznámil jadrový zisk v prvom kvartáli 2024 na úrovni 605 miliónov EUR. Akcie automobilky na maxime.

  Taliansky výrobca luxusných áut Ferrari po tom, ako v minulom roku prvý raz v histórií prekročil čistý zisk 1 miliardy EUR, oznámil jadrový zisk v prvom kvartáli 2024 na úrovni 605 miliónov EUR. Akcie automobilky na maxime.

  Kvartálne výsledky Ferrari

  Taliansky gigant výroby luxusných športových automobilov, Ferrari, oznámil v utorok výrazný nárast jadrového zisku za prvý kvartál tohto roka, čím splnil očakávania trhov a dokonca prekonal predpovede analytikov v oblasti čistého zisku. Talianska automobilka pritom v minulom roku prvý krát prekročila čistý zisk 1 miliardy EUR a pokračuje tak vo výborných výkonoch. Akcie spoločnosti sa v súčasnosti obchodujú na maxime.

  Termín „jadrový zisk“ (niekedy označovaný aj ako „základný zisk“) odkazuje na príjem, ktorý bol upravený o jednorazové alebo mimoriadne položky, aby presnejšie odrážal bežnú, opakovateľnú výkonnosť podniku. Tieto úpravy môžu zahŕňať vylúčenie jednorazových výdavkov, ako sú náklady na reštrukturalizáciu, príjmy z predaja majetku, alebo iné neobvyklé položky, ktoré by mohli skresliť porovnanie s bežnými operáciami spoločnosti v rôznych obdobiach.

  Podľa nedávnych správ, upravený zisk spoločnosti pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) dosiahol za obdobie január až marec sumu 605 miliónov EUR, čo predstavuje medziročný rast o 12,7 %. Tento pozitívny trend je v súlade s očakávaniami a podčiarkuje silnú trhovú pozíciu spoločnosti.

  Kľúčovým faktorom, ktorý prispel k tomuto úspechu, bolo zvýšenie cien a optimalizovaný mix produktov, ako aj zvýšený dôraz na personalizáciu vozidiel, čo umožnilo automobilke udržať vysokú maržu napriek miernemu poklesu v počte predaných áut. V prvom kvartáli predala spoločnosť 3560 vozidiel, čo je o niečo menej v porovnaní s 3567 vozidlami predanými v rovnakom období minulého roku.

  Čistý zisk spoločnosti dosiahol 352 miliónov EUR, čo predstavuje medziročný nárast o 19 %. Tento výkon prekonal priemerný konsenzus analytikov na Wall Street. Tí očakávali zisk na úrovni 342 miliónov EUR. Tento výkon výrazne prispieva k celkovej finančnej stabilite spoločnosti a jej schopnosti investovať do ďalšieho vývoja a inovácií.

  Tržby spoločnosti sa tiež zvýšili takmer o 11 % na približne 1,59 miliardy EUR, čo prekonalo očakávania trhu. Predpovede počítali s tržbami na úrovni 1,57 miliardy EUR. Tento nárast je dôsledkom strategického zvýšenia cien a prispôsobenia produktového portfólia spoločnosti, ktoré reaguje na dynamicky sa meniace požiadavky zákazníkov a trhu.

  Manažment tiež potvrdil svoje finančné predpovede na celý rok, očakávajúc, že upravený EBITDA dosiahne minimálne 2,45 miliardy EUR. Spoločnosť má tiež pozitívne očakávania týkajúce sa celoročných tržieb, ktoré predpokladá, že prekročia 6,4 miliardy EUR. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 67,3 miliardy EUR  a jej akcie v tomto roku vzrástli o +23,2 % za posledných 12 mesiacov vzrástli o +40,9 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 378,8 EUR.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.