More

  Japonská automobilka Toyota plánuje predať 10 % podiel v spoločnosti Denso, ktorá je druhým najväčším svetovým výrobcom automobilových komponentov, za 4,7 miliardy USD.

  Japonská automobilka Toyota plánuje predať 10 % podiel v spoločnosti Denso, ktorá je druhým najväčším svetovým výrobcom automobilových komponentov, za 4,7 miliardy USD.

  Toyota predaj podielu v Denso

  Denso tiež plánuje odkúpiť niektoré zo svojich vlastných akcií na otvorenom trhu, aby vykompenzoval potenciálny zásah na cenu svojich akcií. Spoločnosť Denso vo vyhlásení uviedla, že zvažuje predaj akcií, spätné odkúpenie a ďalšie kapitálové opatrenia, ale zatiaľ nie je o ničom rozhodnuté. Podľa údajov LSEG by to bola so sumou 4,7 miliardy dolárov druhá najväčšia ponuka akcií v Japonsku v tomto roku po predaji akcií v Japan Post Bank za viac ako 9 miliárd dolárov v marci.

  Toyota v júli uviedla, že predá podiel v hodnote približne 250 miliárd jenov v telekomunikačnej spoločnosti KDDI Corp po odhalení rozsiahleho plánu na zlepšenie dojazdu a zníženie nákladov na batériové elektrické vozidlá. Akcie Denso, ktoré pred správami klesali takmer o 4 %. Akcie Toyoty skončili s malými zmenami, rovnako ako benchmark Nikkei 225, ktorý je jedným z najvýkonnejších indexov v tomto roku.

  Denso

  Denso Corporation je japonská nadnárodná spoločnosť zaoberajúca sa výrobou automobilových komponentov a systémov. Firma je jedným z popredných svetových dodávateľov automobilových dielov a je známa svojou technologickou inováciou a kvalitou výrobkov.

  Denso je jednou z firiem, ktoré hrajú kľúčovú úlohu v modernizácii a inovácii automobilového priemyslu a prispieva k rozvoju ekologických a efektívnych vozidiel. Spoločnosť má globálnu prítomnosť so základňami v Japonsku a mnohých ďalších krajinách, vrátane Spojených štátov, Európy a Ázie. Jej produkty a technológie sa používajú v automobiloch po celom svete.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.