More

  Nemecká automobilka Mercedes-Benz ohlásila pokles čistého zisku v prvom štvrťroku na 2,97 miliardy EUR. Tento pokles je pravdepodobne dôsledkom nižšieho objemu predaja, ktorý zasiahol najmä segment osobných vozidiel.

  Nemecká automobilka Mercedes-Benz ohlásila pokles čistého zisku v prvom štvrťroku na 2,97 miliardy EUR. Tento pokles je pravdepodobne dôsledkom nižšieho objemu predaja, ktorý zasiahol najmä segment osobných vozidiel.

  Kvartálne výsledky Mercedes-Benz

  Nemecká automobilka Mercedes-Benz ohlásila pokles čistého zisku v prvom štvrťroku tohto roka o takmer štvrtinu, čo vyvoláva otázky o smerovaní automobilového priemyslu v súčasnom ekonomickom prostredí. Spoločnosť informovala, že čistý zisk klesol na 2,97 miliardy EUR, čo predstavuje pokles o 25 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

  Ešte výraznejší pokles zaznamenal zisk pred úrokmi a daňami (EBIT), ktorý klesol o 30 % na 3,86 miliardy EUR. Tento pokles je pravdepodobne dôsledkom nižšieho objemu predaja, ktorý zasiahol najmä segment osobných vozidiel. Tržby spoločnosti klesli o 4 % na 35,87 miliardy eur, pričom najväčší vplyv mala oblasť osobných áut.

  Mercedes-Benz však neplánuje meniť svoju cenovú politiku a odmieta znižovať ceny svojich vozidiel. Spoločnosť očakáva, že v druhom štvrťroku sa objem predaja zvýši, čo by mohlo pomôcť stabilizovať zisky. Napriek poklesu v segmente osobných áut sa však darí v divízii dodávok Mercedes-Benz Vans, ktorá zaznamenala rast objemu predaja o 7 % a tržieb o 6 %. Divízia Mercedes-Benz Mobility tiež zaznamenala rast tržieb o 3 %.

  Pokles zisku spoločnosti Mercedes-Benz môže byť spôsobený prechodom na nové modely v segmente luxusných áut a nákladmi súvisiacimi s dodávateľským reťazcom. Avšak, je dôležité sledovať, ako sa automobilový priemysel bude vyvíjať v nasledujúcich mesiacoch a či Mercedes-Benz dokáže obnoviť svoju ziskovosť.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 81,6 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +12,4 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli +2,4 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 71,1 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.