More

  Aktivistický investor Nelson Peltz predáva celý podiel v Disney. Peltz predal svoju pozíciu za cenu okolo 120 USD za akciu.

  Aktivistický investor Nelson Peltz predáva celý podiel v Disney. Peltz predal svoju pozíciu za cenu okolo 120 USD za akciu.

  Nelson Peltz predal celý svoj podiel v Disney

  Aktivistický investor Nelson Peltz predal celý svoj podiel v spoločnosti Disney. Peltz predal svoju pozíciu za cenu okolo 120 USD za akciu, čo mu prinieslo návratnosť približne 1 miliardu USD. Tento vývoj, prvýkrát ohlásený CNBC, prichádza po tom, čo Disney úspešne odvrátil snahy Peltza získať miesta v predstavenstve spoločnosti, čím oficiálne ukončil vysoko sporný proxy boj, ktorý sužoval zábavného giganta celé mesiace.

  Peltz sa snažil získať miesta v predstavenstve pre seba a bývalého CFO Disney, Jaya Rasula, ale nakoniec nebol úspešný. Na výročnom valnom zhromaždení akcionárov spoločnosti začiatkom apríla firma oznámila, že súčasná správna rada zostane po hlasovaní akcionárov nezmenená a že „získala významnú väčšinu hlasov.“

  Peltzov hedžový fond, Trian Fund Management, vlastnil 3 miliardy USD bežných akcií v Disney (vrátane akcií vlastnených bývalým predsedom Marvel Entertainment Ikeom Perlmutterom). Aktivista obnovil tlak na zmenu predstavenstva Disney minulý rok, keď cena akcií dosiahla viacročné minimá.

  V čase výročného valného zhromaždenia akcionárov Peltz pred oznámením výsledkov uviedol, že bez ohľadu na výsledok hlasovania bude Trian sledovať výkon spoločnosti. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 189,4 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +14,5 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +14,9 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 103,9 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové