More

  Nemecká farmaceutická firma BioNTech zaznamenala v prvom kvartáli pokles tržieb o 85 %. Tento strmý pokles je priamo spojený s globálnym útlmom dopytu po vakcínach proti COVID-19, ktoré predstavovali významnú časť tržieb spoločnosti počas pandémie.

  Nemecká farmaceutická firma BioNTech zaznamenala v prvom kvartáli pokles tržieb o 85 %. Tento strmý pokles je priamo spojený s globálnym útlmom dopytu po vakcínach proti COVID-19, ktoré predstavovali významnú časť tržieb spoločnosti počas pandémie.

  Kvartálne výsledky BioNTech

  Farmaceutický gigant BioNTech, známy svojou revolučnou prácou v oblasti mRNA technológie a vývojom vakcíny proti COVIDu-19, nedávno oznámil svoje výsledky za prvý kvartál tohto roka. Zverejnené čísla nepriniesli radostné správy, keďže spoločnosť zaznamenala čistú straty vo výške 315,1 milióna EUR, čo na akciu predstavuje 1,31 EUR. Porovnateľne, v rovnakom období minulého roka sa BioNTech mohol pochváliť ziskom 502,2 milióna EUR, čo predstavovalo 2,05 eura na EUR.

  Hlavným faktorom, ktorý ovplyvnil tieto výsledky, bol výrazný pokles tržieb o viac ako 85 %. Tržby za prvý štvrťrok dosiahli len 187,6 milióna EUR, zatiaľ čo v rovnakom období minulého roka boli na úrovni 1,28 miliardy EUR. Tento strmý pokles je priamo spojený s globálnym útlmom dopytu po vakcínach proti COVID-19, ktoré predstavovali významnú časť tržieb spoločnosti počas pandémie.

  Napriek týmto nepriaznivým výsledkom v prvom kvartáli, BioNTech sa nevešia hlavu. Zostáva pevne pri svojom odhade celoročných tržieb, ktoré by mali dosiahnuť 2,5 miliardy až 3,1 miliardy EUR. Dôležitým faktorom v tomto odhade sú posledné mesiace roka, kde sa očakáva generovanie až 90 % z celkových ročných tržieb.

  Aj keď sú tieto výsledky pre investičných analytikov dôvodom na obavu, mnohí pozorovatelia trhu majú dôveru vo vývoj spoločnosti BioNTech v dlhodobom horizonte. Svojimi ambicióznymi výskumnými a vývojovými projekty, ako aj potenciálnym rozšírením využitia mRNA technológie na ďalšie choroby, BioNTech má stále silný základ a zdroje na to, aby prekonala súčasné ťažkosti a dosiahla rast aj v budúcnosti.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 22,4 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -17,5 % a za posledných 12 mesiacov klesli o -14,2 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 92,7 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.