More

  Čistý zisk amerického konglomerátu Berkshire Hathaway za prvý štvrťrok výrazný poklesol o viac ako 64 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku. Napriek tomu sa sledovaný prevádzkový zisk spoločnosti dostal na rekordnú úroveň.

  Čistý zisk amerického konglomerátu Berkshire Hathaway za prvý štvrťrok výrazný poklesol o viac ako 64 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku. Napriek tomu sa sledovaný prevádzkový zisk spoločnosti dostal na rekordnú úroveň.

  Kvartálne výsledky Berkshire Hathaway

  Čistý zisk amerického konglomerátu Berkshire Hathaway za prvý štvrťrok vykázal výrazný poklesol, klesol o viac ako 64 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku. Napriek tomu sa sledovaný prevádzkový zisk spoločnosti dostal na rekordnú úroveň. To všetko sa odohrávalo v kontexte, kedy Warren Buffett, legendárny investor a zakladateľ Berkshire Hathaway, výrazne znížil podiel spoločnosti v Apple.

  Čistý zisk Berkshire Hathaway za prvý štvrťrok dosiahol 12,7 miliardy USD, čo predstavuje pokles o viac než 64 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku. Tento strmý pokles je pravdepodobne výsledkom viacerých faktorov, vrátane zmeny v investičných stratégiách spoločnosti. Na druhej strane, prevádzkový zisk spoločnosti dosiahol nový rekord, stúpol z 8,07 miliardy USD na 11,22 miliardy USD. Tento údaj je dôležitý, pretože odhaľuje silné výkony v jadrových oblastiach podnikania spoločnosti, ako je poisťovníctvo a energetika.

  Berkshire Hathaway v prvom štvrťroku výrazne znížil svoj podiel v Apple, jednej z najväčších technologických firiem na svete. Toto rozhodnutie pravdepodobne prispelo k výraznému nárastu hotovostných rezerv spoločnosti na úroveň 189 miliárd USD. Tento krok signalizuje zmenu v investičnej stratégii spoločnosti a možný posun smerom k iným odvetviam a príležitostiam.

  Čistý zisk amerického konglomerátu Berkshire Hathaway za prvý štvrťrok vykázal výrazný poklesol, klesol o viac ako 64 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku. Napriek tomu sa sledovaný prevádzkový zisk spoločnosti dostal na rekordnú úroveň.
  Zdroj: FinanceYahoo

  Spoločnosť Berkshire Hathaway stále zostáva jedným z najväčších a najvplyvnejších hráčov na trhu, a napriek poklesu čistého zisku vo štvrtom štvrťroku sa pozornosť investorov sústredí na jej dlhodobý potenciál a schopnosť prispôsobiť sa meniacim sa podmienkam v ekonomike a finančnom prostredí.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 865,4 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +10,6 % za posledných 12 mesiacov vzrástli o +22,9 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 400,9 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.